‘Kaptan Şoför’ ödülü Aydınlı şoför Can’ın

Aydınlı Şoför Okan Can, Kaptanlar Kulübü Platformu tarafından düzenlenen ‘Ulaştırma Platformu Panel ve Ödül Töreni’nde, kentiçi taşıma alanında birinci seçildi.

‘Kaptan Şoför’ ödülü Aydınlı şoför Can’ın

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği himayesindeki Kaptanlar Kulübü Platformu tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Ulaştırma Platformu Panel ve Ödül Töreni’ne, Aydın Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi damga vurdu. Ödül töreni öncesinde kulübün internet sitesinde başlatılan Türkiye geneli halk oylaması sonucunda Aydın Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsü şoförü Okan Can, kentiçi taşıma alanında birinci seçilerek ‘Kaptan Şoför’ unvanı sahibi oldu.

ÖRNEK DAVRANIŞI NEDENİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Aydınlı Şoför Can, ‘Kaptan Şoför’ ödülünü, Aydın Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, başkan yardımcıları Nahit Ata ve Basri Yaman ile sektörden birçok öncü kurum ve kuruluş temsilcisinin de katıldığı törende, bizzat Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği Başkanı Ercan Soydaş’tan aldı. Geçtiğimiz Nisan ayında yolda gördüğü yaralı köpeği aracına alıp Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne götürdüğü için layık görüldüğü ödül nedeniyle Birlik Başkanı Soydaş ile kendisine oy veren vatandaşlara teşekkür eden Okan Can, kentiçi taşımacılığında daima duyarlı olmaya özen göstereceğini söyledi.

“BAŞARISINI DAHA DA PERÇİNLEDİ”

Şoför Can’ın aldığı ödül nedeniyle Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’ne büyük gurur yaşattığını söyleyen Kooperatifi Başkanı Yalçın, “Şoförümüz Nisan ayındaki örnek davranışı nedeniyle ‘Ayın Şoförü’ seçilmişti. Şimdi de ‘Kaptan Şoför’ seçilerek başarısını daha da perçinledi ve bizleri de gururlandırdı. Umarım bu başarısı diğer şoför arkadaşlarımız için örnek teşkil eder. Kendisini tebrik ediyor, başarılarını devamını diliyoruz” dedi.

YARALI KÖPEK KURTARILAMAMIŞTI

Geçtiğimiz Nisan ayında yaralı köpeğe yardım ettiği için insanlık vazifesini yerine getirdiğini ifade eden şoför Okan Can, “Hayvanları çok seviyorum. Köpek can çekişiyordu. İnsanlık vazifemi yaptım. Ancak hayvan hastanede ölmüş, çok üzüldüm” ifadesini kullanmıştı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158