Kına yakılan özel askerler vatani görev için kışlaya uğurlandı

Kına yakılan özel askerler vatani görev için kışlaya uğurlandı
banner102

İncirliova’da engelli gençler, 1 günlük temsili askerlik vazifesi için düzenlenen kına gecesinin ardından İncirliova Belediyesi önünden asker ocağına uğurlandı.
İncirliovalı engelli gençler, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve İncirliova Belediyesi işbirliği ile  İncirliova Kültür Park'ta  düzenlenen  iftar yemeği ve kına gecesinin ardından bugün de sabahın erken saatlerinde İncirliova Belediyesince temin edilen araçla Belediye önünden Başkan Kaya tarafından  Aydın 1. Er Eğitim Tabur Komutanlığı'nda  gerçekleşecek olan 1 günlük temsili askerliklerini yapmaları için Aydın'a uğurlandılar.
Başkan Kaya, "Düzenlediğimiz Kına Gecesi'nde Engelli kardeşlerimiz ve aileleri ile bir araya gelerek geleneklerimize uygun bir şekilde asker kınası eğlencesi düzenledik. Bugün ülkemizin dört bir köşesinde temsili askerlik yapacak olan evlatlarımız benzeri programlarla aynı heyecanı yaşayacaklar. İncirliovalı Mustafa Demir, Yasin Uygur ve Zafer Kesgin kardeşlerimizi, evlatlarımızı  bu heyecanı yaşamaları için Aydın'a uğurluyoruz. İncirliova Belediyesi olarak her zaman onların yanında olacağız" dedi.
İncirliova Engelliler Deneği Başkanı Merve Uysal ve aileleri ise evlatlarının bugün yaşayacakları duygunun paha biçilmez olduğunu bunun için kendilerine kapılarını sonuna

banner16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER