Köşk Belediye Başkanı Güler'den 19 Mayıs mesajı

Köşk Belediye Başkanı Güler'den 19 Mayıs mesajı

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor bayramı için yayınladığı mesajda "Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak,en büyük sorumluluğumuzdur" dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler şunları söyledi: 
"Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 mayıs 1919; bağımsızlığımızın miladı ve istiklal mücadelemizin meşalesidir. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 mayıs sabahı tüm olumsuzluklara rağmen İstanbul'dan Samsun'a başladığı yolculuk; milli mücadelemizin fitilini ateşlemiş ve Türk Milletinin hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. 

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Atamızın bizlere ve gençlere emanetidir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak,en büyük sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan ve bayrak için canını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yad ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun".
 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158