Köşk Belediyesi'nden ATM’lere dezenfektan

Köşk Belediyesi'nden ATM’lere dezenfektan

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam eden Köşk Belediyesi, yoğunluğun çok olduğu bankamatiklere el dezenfektanları yerleştirdi. İlçe genelindeki 7 ATM’nin hepsine el dezenfektanı yerleştirdiklerini dile getiren Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, “Tüm bankamatikleri içerisinde saf alkol ve dezenfekte bulunan el dezenfektanları koyduk. Bu uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

Köşk Belediyesi koronavirüsle mücadele çalışmalarına bir yenisi ekledi. Belediye ekipleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı bankamatiklere el dezenfektanı yerleştirdi. İlçedeki bankamatiklerin yan yana olduğunu, ATM’lerde de çok fazla yoğunluk oluştuğunu dile getiren Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, “Vatandaşın sağlığı her şeyden daha önemli. Bugüne kadar Köşk’te koronavirüse karşı çok sayıda tedbir aldık. İlçemizdeki yedi bankamatik de çok sık kullanılıyor. İnsan yoğunluğunun çok olduğu ATM’lerde salgın riskini azaltmak için el dezenfektanı koymaya karar verdik” dedi.

Uygulamanın devam edeceğini belirten Güler, “El dezenfektanına dezenfekte ve saf alkol koyduk. Bittikçe yenileceğiz. Salgınla mücadelede hijyen en büyük silahımız. Bu nedenle belediye olarak elimizden geleni yapma gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER