Kuşadası Belediyesi'nin desteğiyle kurulan

Kuşadası Belediyesi'nin desteğiyle kurulan

Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında gönüllü faaliyet gösteren Emek Atölyeleri günlük maske üretimini 20 bin adede çıkardı.Atölye salgın sürecinde 456 bin adet maske üretimi gerçekleştirdi.

Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında Türkmen, Soğucak, Kirazlı, Yaylaköy, Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde kurulan Emek Atölyeleri’nde gönüllü olarak çalışan 50 kadın, Kuşadası Belediyesi tarafından satın alınan dikiş, nakış, overlok ve maske üretim makineleri ile üretim kapasitelerini arttırdı. Salgın sürecinin başından itibaren ürettikleri maskelerle Kuşadası’nın tüm ihtiyacını karşılayan gönüllü kadınlar Üç Katlı Otomatik Cerrahi Maske Makinesi’ne ilave olarak alınan 6 yeni dikiş, bir nakış ve bir overlok makinesi ile üretim kapasitesini 15 binden 20 bine çıkardı. Emek Atölyeleri’nde bu güne kadar 25 bini çocuklar için olmak üzere toplam 458 bin yüz maskesi üretildi. Medikal kumaştan dikilen maskeler, Sağlık İşleri Müdürlüğü (SİM) ve Güvercin Masa ekiplerince kentin farklı noktalarında esnaf ve vatandaşlara dağıtıldı.

KOOPERATİF MASKE ÜRETİMİYLE BÜYÜYOR
Kuşadası’nın 6 mahallesinde kurulan Emek Atölyeleri’nde üretilen ihtiyaç fazlası maskelerin ise Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne ulaşan talepler doğrultusunda çeşitli kamu kurumları ile özel şirketlere satışı sağlanıyor. Kooperatifin maske üretimi ve satışı yoluyla kendi giderlerini karşılayacak maddi güce ulaşması bekleniyor.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158