Kuşadası Belediyesi’nden “Evde Kal”a Bandolu Destek

Kuşadası Belediyesi’nden “Evde Kal”a Bandolu Destek

Kuşadası Belediyesi Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle evlerine kapanan vatandaşların moralini yerine getirmek için bir ilki gerçekleştirdi. Temelleri 1920’li yıllarda atılan belediye bandosu, Belediye Başkanı Ömer Günel’in isteğiyle mahalleleri tek tek dolaşıp konser verdi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün Türkiye’de  görülmesi üzerine birçok kurum ve kuruluş “Evde Kal” çağrısında bulundu. Salgın hastalıktan korunmak  isteyen vatandaşlar yapılan çağrılara uyarak evlerine kapandı. Kuşadası Belediyesi ise evlerinden dışarı çıkmayanlara moral vermek için bir ilkin altına imza attı. Temelleri 1920’li yıllardaki İtalyan işgali sırasında atılan  belediye bandosu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in isteğiyle mahalleleri tek tek dolaşarak vatandaşların moralini bir nebze de olsa yükseltmek için konser verdi. Bazı mahallelerde balkonlara çıkan vatandaşlar,  bandonun çaldığı marşlara alkışlarla eşlik etti.

“MORALE İHTİYACIMIZ VAR”
Koronavirüs ile mücadeleyi aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Kentimizde yaşayan vatandaşlarımızın çoğu hastalıktan korunmak için evlerine kapanmış durumda. Böylesine güç bir ortamda hepimizin morale ihtiyacı var. İlerleyen günlerde etkinliğimiz farklı mahallelerde devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 13:25
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158