Kuşadası koronavirüse karşı tek vücut

Kuşadası koronavirüse karşı tek vücut

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ekonomik açıdan mağdur olan vatandaşlar için “Birlikte Güçlüyüz” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasına destek yağdı. Başkan Günel’in çağrısı etrafında kısa sürede kenetlenen binlerce Kuşadalı, “Biz Yanındayız, Yeter ki Sen Evde Kal” diyerek ihtiyaç sahipleri için başlatılan kampanyaya bağışta bulundu.

Kuşadası, dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı kenetlendi. Belediye Başkanı Ömer Günel, salgın hastalıkla mücadele sırasında işini kaybetmiş ve ekonomik açıdan mağdur olan vatandaşlara destek olmak için “Birlikte Güçlüyüz” sloganı ile yardım kampanyası başlattı. Başkan Ömer Günel’in fitilini ateşlediği kampanya, kısasürede çığ gibi büyüyerek seferberliğe dönüştü. 

VATANDAŞLAR: “BAŞKANA GÜVENİZ TAM, DESTEĞE DEVAM”
Çağrıya kayıtsız kalmayan binlerce kişi, yapacakları yardımın Kuşadası Belediyesi aracılığıyla doğru adreslere ulaştırılacak olmasının verdiği gönül rahatlığı içinde kampanyaya omuz verdi. Hayırseverlerden toplanan bağışlar ile ilk 9 günde içerisinde yağ, un, toz şeker, bakliyat ve makarna gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu 5 bin destek kolisi hazırlandı. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Güvercin Masa ve belediyede çalışan gönüllü personel, kolileri ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere ulaştırmaya başladı.
 
“ŞİMDİ BİRLİK OLMA ZAMANI”
Kuşadası’nda yaşayan herkesin yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, “Ülke olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bu günleri ancak dayanışma içerisinde olursak atlatabiliriz. Şimdi birlik olma zamanı. Geçen hafta başlattığımız yardım kampanyasına hemşehrilerim sahip çıktı. Taşın altına elini koyarak bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Hiçbir vatandaşımızı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Yardım kampanyamız gün geçtikçeçoğalacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Özer
Mahmut Özer - 2 yıl Önce

Bunlar gerçek ben 73yasindave bir aydır evdeyim yemeğim corbm gazetem evime geldi ayrıca maskemde

Halime Çiğdem Baki
Halime Çiğdem Baki - 2 yıl Önce

Böyle bir Başkanımızın olması beni çok gururlandırdı Allah razı olsun.

Perihan güner
Perihan güner - 2 yıl Önce

Maskemizi evimize gelise seviniriz sizden rıcam astım hastasıyım çıkamıyom

Ilyas incak
Ilyas incak - 2 yıl Önce

Koronovurus le savasta davutlara ne yapildi ben bisey goremiyom
Ilaclama

Tuba cengiz
Tuba cengiz - 2 yıl Önce

Tebrikler ,,
Ama davutlar icin gecerli degil
Hijyen konusunda hicbir tedbir yok
Vidanjõrler buyuk dert
Alt yapi sorunu koku,,!!
Ilaclama temizlik istiyoruz..

liste
SIRADAKİ HABER

banner158