Kuşadası yenileniyor

Kuşadası yenileniyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası'nın kalbi olan Eski Türkmen Mahallesi'ni baştan aşağı yenileme çalışması için düğmeye bastı.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Kuşadası’nda hizmet atağı başlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ilçenin kalbi konumunda bulunan ve önceki dönemdeki yönetimlerce yıllardır ihmal edilen Eski Türkmen Mahallesi’ne neşter vurmak için kolları sıvadı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin iş birliğiyle yapılacak çalışmalar kapsamında, 50. Yıl Caddesi ve Gençlik Caddesi arasında kalan bölgede su, kanalizasyon, kablolar ve yolların tamamını yenileyecek olan ekiplerin, 18 Kasım Pazartesi günü ilk kazmayı vurması kararlaştırıldı.

“HER ŞEY GÜÇLÜ BİR KUŞADASI İÇİN”

Kuşadası’nda yaşayan vatandaşların da sevinçle karşıladığı ‘Eski Türkmen Mahallesi Yenileme Çalışmaları’ hakkında açıklama yapan Başkan Günel, "Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ilgili tüm diğer kurumların işbirliği ile topyekün çalışma başlatıyoruz. Çalışmalarımız çerçevesinde, 50. Yıl Caddesi ve Gençlik Caddesi arasında kalan bölgede su, kanalizasyon, kablolar ve yolların tamamını yenileyecek olan ekiplerimiz gerekli hazırlıklarını tamamladı. 18 Kasım Pazartesi günü ilk kazmayı vuracağız. Bu nedenle bölge esnafımızın ve mahalle sakinlerimizin gerekli önlemleri almalarını rica ediyor, yaşayabilecekleri aksaklıklar için şimdiden özür diliyoruz. Her şey güçlü bir Kuşadası, güzel bir gelecek için" diye konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158