Kuşadası’nda 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Kuşadası’nda 23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 31 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Kuşadası’nda büyük bir coşku ile kutlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlaması sebebi ile geleneksel etkinliklerin yapılamaması 23 Nisan coşkusu-nu engelleyemedi. Kuşadası sokakları sabah yapılan resmi törenler sonrası yine ses-sizliğe bürünürken vatandaşlar evlerinde, balkonlarında ve site içlerinde çeşitli aktivi-telerle 23 Nisan’ı kutluyor.

KUŞADASI BELEDİYE BANDOSU KUŞADASI’NI COŞTURDU
Sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde Kuşadası mahallelerini gezerek canlı per-formans sergileyen Kuşadası Belediye Bandosu, 23 Nisan’da da çocuklar için müzik ziyafeti verdi. Sabah yapılan resmi tören sonrasında İkiçeşmelik Mahallesi’nden baş-layan bando performansı vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Bandonun çaldığı marş ve şarkılara eşlik eden vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile 23 Nisan coş-kusunu evlerinde yaşadı. Canlı bando müzik performansı 23 Nisan etkinlikleri kap-samında Kuşadası’nın 23 Mahallesi’nde iki gün boyunca devam edecek.

“BUGÜN EVLERİMİZDE, YAKINDA  GÜZEL
GÜNLERDE SOKAKLARDA KUTLAYACAĞIZ”
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel sokağa çıkma kısıtlaması sebebi ile kutla-maların mecburen evlerde yapılması gerektiğini belirterek, “23 Nisan, gözlerindeki ışıkla yarınlarımızın teminatı ve umudumuz olan çocuklarımızın bayramıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu ve gururuyla, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı minnet ve şükran duygularıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Tüm çocuklarımı-za söz veriyorum, bu günleri geride bıraktığımızda, Kuşadası sahilinde Ulusal Ege-menlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158