Kuşadası’nın Simge Plajı yenileniyor

Kuşadası’nın Simge Plajı yenileniyor

Kuşadası’nın uluslararası turizm destinasyonlarında en önemli alanlarından biri olan “Kadınlar Denizi Plajı” Kuşadası Belediyesi ile işbirliğiiçinde Aydın Büyükşehir Belediyesi  Fen İşleri Dairesi ekiplerince yenileniyor. Yapılan çalışmalar kapsamında 4500 metrekare parke taşı, 580 metrekare andezit küp taşı döşeniyor. 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek "Uluslararası bir marka olan Kadınlar Denizi Plajımız yerli ve yabancı turistlerimiz için cazibe merkezlerimizden biri olacak” dedi. Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ömer Günel, “Aydın Büyükşehir Belediyesi  Fen İşleri Daire Başkanlığımız ekipleri tarafından Kadınlar Denizi Plajımızın trafiğe kapalı yaya yolunun, alt ve üst yapısı yenileniyor. 4500 metrekare parke taşı ve 580 metrekare andezit küp taşının döşendiği alanda yağmur suyu drenaj ve mazgallarımız ile beraber aydınlatma direklerimiz de yenileniyor. Yenileme çalışmaları tamamlandığında Kadınlar Denizi Plajımız modern bir görünüme sahip olacak. Yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezlerinden biri olarak yeniden canlanacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na şehrimize verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Oluşturulan güç birliğinden Kuşadası kazanıyor. 30 yıldır hizmet alamayan kentimiz tesis edilen güç birliği ile güçleniyor yeniden yapılanıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Koray Kurt
Koray Kurt - 1 yıl Önce

Yine duramadım yazıyorum çünki Kuşadası Belediyesine ne zaman bir yazı Dilek yazdığında kimse adam yerine koymaz cevap yazmaz. Kadınlar pilajına yapılan çalışma İÇİN çok memnun oldum acaba şehir merkezinde bulunan kokulu lağam tevzi istasyonu önünde bulunan dil şeklindeki taşlık tozluk 40 yer ,kaptan kahve hanesi önünde bulunan şehit Şengüler parkımın altında bulunan 40 Metrelik yıkık yer 10sedir yapılmadı onlara ne zaman sıra gelecek kıyı Kuşadasının aynası her gelen ilk işi kıyıyı dolaşıyor bildim bileli kıyıda bulunan taşlar kapatılmazmış acaba ha aklıma geldi 10 gün önce biz yaşlılar bir aydır dışarı çıkmıyoruz meyve sebzeye hasret kaldık caddelerde ekmekçiler gibi sebzeciler dolaşması İÇİN yazılı ricada bulunmuştum cevap alamadım Yine cevap vermeyeceğini bildiğim halde yazdim selam be sevgiler.

SIRADAKİ HABER