Medyanın sorunlarının çözümü için komisyon oluşturuldu

Medyanın sorunlarının çözümü için komisyon oluşturuldu

Ankara'da toplanan TGF yönetim kurulu, medyanın sorunlarına kalıcı çözümler sunacak bir çalıştay düzenlenmesini kararı aldı. Düzenlenecek olan çalıştay için 3 kişilik komisyon oluşturuldu. Komisyonda TGF Yönetim Kurulu üyesi ve Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener de yer aldı.

TGF yönetim kurulu, yıllardır çözüme kavuşmayan internet haberciliği başta olmak üzere yazılı basının, radyo ve televizyonların sorunlarını da içeren bir çalıştay yapılmasını kararı aldı. Çalıştaya basın örgütlerinin temsilcileri ve konuyla ilgili bürokratların yanı sıra üniversitelerden akademisyenlerin de davet edileceği belirtildi. Gazete, internet haberciliği, radyo ve televizyonların yaşadığı sıkıntıları masaya yatırılacak. Çalıştay sonrası hazırlanacak Basın Meslek Yasası tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacak. 

ÇALIŞTAY HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Çalıştayın hazırlıklarını yürütmek için Türkiye Gazeteciler Federasyonu bünyesinde bir komisyon kuruluğu belirtilirken, bu komisyonda TGF Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kapaklı, Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun ve TGF Kadın Gazeteciler Komisyonu Başkanı ve yönetim kurulu üyesi Semra Şener’in yer aldığı belirtildi.

Çalıştayı önemsediklerini belirten TGF Yönetim Kurulu Üyesi ve AGC Başkanı Semra Şener, “ TGF Yönetim Kurulu’na sunduğum ve tüm sorunlarımıza çözüm olacak ‘Yeni Basın Yasası’ hazırlama teklifim kabul edildi. Söz konusu çalışmalarla ilgili yurt genelinde konunun tüm muhataplarının davet edileceği, basın mensupları ve akademisyenlerin de yer alacağı bir çalıştay düzenlenecek.Çok önemsediğimiz bu çalıştayın hazırlıklarına başladık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER