MHP İl Başkanı Alıcık, öğretmenler gününü kutladı

MHP İl Başkanı Alıcık, öğretmenler gününü kutladı

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 24 Kasım Öğretmenler günüyle ilgili mesaj yayınladı. "Öğretmenlerimiz, doğrunun ve doğruluğun refakatçileridir" diyen Alıcık, "24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum," dedi. 

MHP İl Başkanı Alıcık, yaptığı açıklamada "Öğretmenlerimiz, doğrunun ve doğruluğun refakatçileridir. Milli birlik ve kardeşliğimizin taşıyıcı sütunları öğretmenlerimizdir." dedi ve şunları söyledi: 

"Karanlığı yaran, cehaleti yenen duruşun adıdır öğretmenlerimiz. Sorgulayan, sorumluluk alan, birlikte yaşamanın asgari şartlarını benimsemiş, çağın yönelimlerini ve eğilimlerini berrak bir zihinle kavrayan, eleştirisel bir bakış açısına sahip ve analitik düşünme yeteneğine kavuşmuş nesiller tartışmasız öğretmenlerimizin eseri olacaktır. 
Büyük Türk Atatürk'ümüzün hedeflerine doğru; milli şuur ile donanmış, Türk Milliyetçiliği disiplininde eğitim sistemi ile yetişecek, bir elinde ilim diğer elinde ahlak ve erdem olan, endüstri 4.0 ve yapay zeka çağı gerçekleri hedefinde, eli, gözü, dikkati, muhakemeyi eğiten; duyguları geliştiren, iradeyi güçlendiren, girişimciliği teşvik eden, azim ve dayanıklılığı kuvvetlendiren, Türk Gençliği için büyük bir özveri ile çalıştıklarını biliyor ve teşekkür ediyorum. 
Koronavirüs salgını sürecinde; okullarında, evlerinde öğrencilerimizin eğitimi için büyük gayret sarfeden, salgınla mücadelede verilen bütün görevleri yapan öğretmen arkadaşlarımızı şükranlarımı sunuyorum. 

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüze, şehit olan, vefat eden öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan ( cc ) rahmet , emekli öğretmenlerimize sağlıklı ömür diliyorum.  Görevlerini sürdüren öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Milli ve manevi kıymet hükümlerinin elçisi ve tebliğ edeni, öğretmen arkadaşlarımının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum".

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158