O ilçede… Vatandaşın isyanı!

O ilçede… Vatandaşın isyanı!

Jeotermallerden sonra şimdide havaya salınan siyah dumanlar çevrede kirliliğe neden oluyor. İşletmeler denetimsizlikten dolayı, başıboş bir şekilde havaya kara duman salıyorlar.

Aydın’ın Köşk ilçesindeki bir zeytin fabrikasının fitresi olmadığı anlaşılan bacasından her gün kapkara duman yükseliyor.

Zeytin sezonun da açılmasıyla zeytinyağından, prina yapımına kadar çeşitler üreten zeytin fabrikalarının bazılarının bacalarında filtre olmamasından dolayı ortaya çıkan kara dumanlar hava kirliliği yaratıyor. Filtresiz bacalar günümüzün en önemli sorunlarından biri olan çevre kirliliğini artırarak yaşamı ve doğal hayatın devamlılığını tehdit ediyor. Köşk ilçesinde bulunan bir prina fabrikasının bacasından kara dumanlar hava kirliliği yaratırken çevrede oluşan kötü kokudan ise çevre sakinleri rahatsız olduklarını dile getirdi. Konu ile ilgilenilmesini isteyen çevre sakinleri “Böyle hava kirliliği yaratan fabrikaların denetimleri yapılmalı. Nerede bu yetkililer, sadece jeotermal değil çevreyi ve havamızı kirleten tüm sorunlarla ilgilenilmesini istiyoruz” dedi.

Kaynak:Kent09

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158