Öğrenci dostu şehirler belli oldu

Öğrenci dostu şehirler belli oldu

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından her sene yayımlanan Öğrenci Dostu Şehirler sıralamasının ilk 7’si CHP’li belediyeler tarafından yönetilen kentler oldu. Aydın, listenin 7.sırasında yer aldı.

81 ilde 125 devlet ve 67 vakıf olmak üzere 192 üniversitede öğrenim gören 39 bin 386 öğrenciden elde edilen verilerle her sene yapılan “Öğrenci Dostu Şehirler” araştırmasında Eskişehir; 2017, 2018 ve 2019’da olduğu gibi, bu sene de Öğrenci Dostu Şehirler sıralamasında birinci oldu. Öğrencilerin en çok memnun olduğu şehirler Eskişehir, Ankara, Antalya, Çanakkale, İstanbul, Edirne, Aydın ve Tekirdağ oldu.

Memnuniyet oranlarının en yüksek olduğu illerin belediyelerinin CHP'li olması dikkat çekti.

En yüksek memnuniyetsizlik AKP’nin yönettiği kentlerde
Yapılan araştırma sonuçlarına göre en yüksek memnuniyetsizliğin olduğu kentlerin neredeyse tamamı AKP tarafından yönetiliyor. En yüksek memnuniyetsizliğin olduğu şehirler sırasıyla Aksaray, Ağrı, Afyonkarahisar, Iğdır, Bitlis, Yozgat, Bayburt, Muş, Kilis, Bingöl, Şırnak ve Hakkari oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Doğan
Kemal Doğan - 3 yıl Önce

Yoruma gerek var mi? Sadece şunu söyleyeceğim.Gençliğin nasıl bir ortam istediğini ve neyi istemediğini de gösteriyor. Özgürlüğü istiyoe gençler. Bu,bizeumut ve yüreklilik veeiyor.

liste
SIRADAKİ HABER

banner158