Okullar 30 Nisan'a kadar kapalı

Okullar 30 Nisan'a kadar kapalı

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Şelçuk basın toplantısında okulların 30 Nisan'a kadar kapalı kalacağını ve bu sürede uzaktan eğitimin devam edeceğini söyledi.

Milli Eğitim Baknı Selçuk şunları söyledi:

"Biz 1 saat önce toplantıya başladık. MEB olarak tartışma fırsatı bulduk. MEB olarak ne tür ihtiyaç içinde olduğumuzu paylaşma fırsatı oldu. Biz MEB olarak pedagojik olarak bakıyoruz. BiziM için öncelik çocuklarımız. Eğitimsel olarak ortaya çıkan ihtiyaçları tespit etmeye çalışıyoruz. MEB uzaktan eğitime başladı ve bu hafta bizim test haftamızdı. Önümüzdeki haftalarda da dolu dolu eğitimlerimizi yapmaya devam edeceğiz.

Eğitimde elbette kayıplar olacaktır. Elbette eksikler olacaktır. Çocuklarımızın her türlü ihtiyacı için tüm senaryolara hazırız. Bu yolculuğu koşuyu yürüteceğiz inşallah. Bilim Kurulu'nun önerisiyle önümüzdeki süreci bir süre daha uzatıyoruz. 30 Nisan tarihi ortak kararla ortaya konuldu. Bizim hazırlığımız olduğu için çalışmalarımızı daha geliştirerek ihtiyaçları karşılayacağız. Zaman zaman kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Öncelikle çocuklarımızın sağlığı bakımından anne babalarımızın dikkatli olduğunun farkındayım."

Soru üzerine ücretli öğrenmenleri durumu ile ilgili olarak da Bakan Selçuk; "Derse giren hocalarımızın ücretini alması konusunda çok açık. Bütün eğitim çalışmalarında her senaryoya açığız. Bu zaman diliminde de ücretli öğretmenlerimizin derslerine girmesi sürecek" şeklinde yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 19:38
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158