Savaş; İstiklal Marşı, kahramanlık destanının ortak bir haykırışa dönüşmesidir

Savaş; İstiklal Marşı, kahramanlık destanının ortak bir haykırışa dönüşmesidir

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeni ile yayımladığı mesajda; “Kurtuluş Savaşı’mızda yazılan kahramanlık destanının dizelere dökülerek ortak bir haykırışa dönüştüğü İstiklal Marşı’mız, 100 yıl önce bugün Gazi Meclisimizde kabul edilmiştir. Milli Şairimiz, Üstat Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan, bir milletin zaferinin anlatıldığı Marşı’mız aynı ruh ve duyguyla, bizlere büyük bir güç, ilham kaynağı olmaktadır” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Savaş açıklamasda şunları söyledi:

“Bir milletin zaferini müşterek bir dil ile anlatan Üstat Mehmet Akif, hislerimizi, milli ve manevi değerlerimizi, ideallerimizi anlatan veciz bir ifade ortaya koymuştur. Yaşayışıyla, duruşuyla, ortaya koyduğu mücadelesiyle İstiklal Marşı’mızın her bir satırını hissederek yazan Akif, her daim örnek almamız gereken, nesillerimize anlatacağımız unutulmaz isimlerimizdendir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, İstiklal Marşı’mızın ruhuna sahip çıkarak çok önemli bir beka mücadelesi veriyoruz. Güçlü ve Büyük Türkiye’ye engel olmak isteyen şer odakları, terör örgütleri üzerinden ortaya koydukları kirli planlarıyla ve hain darbe girişimleriyle istiklal ve istikbalimizi doğrudan hedef alıyorlarsa da, kahraman ecdadımızın korkusuz yiğit torunları olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bütün bu kirli oyunları bozmaya devam ediyoruz. Sahip olunan inanç, azim ve kararlılık bu zorlu yoldaki en büyük gücümüzdür. Yüreklerimizdeki vatan sevgisi gelecek yüzyılların en büyük teminatı olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yıl dönümünde, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158