Şehitler için yürüdüler

Şehitler için yürüdüler

Aydın’da, Suriye’nin İdlib kentinde şehit olan askerler için düzenlenen saygı yürüyüşünde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Geçtiğimiz gün İdlib’te yaşanan hain saldırı sonucunda şehit düşen 36 askerimiz için ülke genelinde gerçekleştirilen saygı yürüyüşü Aydın’da da gerçekleştirildi. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından İncirliova’da gerçekleştirilen “Şehitlere Saygı Yürüyüşü”ne Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra ilçe belediye başkanları binlerce Aydınlı katıldı.

İncirliova Yahya Ümit Orbay Meydanı’ndan başlayan saygı yürüyüşünde birlik ve beraberlik mesajları verilirken “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganları atıldı. Yürüyüşte hain saldırıda şehit düşen askerlerin isimleri söylenirken 500 metrelik Türk bayrağı açıldı. Gerçekleştirilen yürüyüşe 1996 yılında Bingöl’de şehit olan Asteğmen Süleyman Çamlıca’nın anne ve babası da katıldı.

Yürüyüş sonrasında program İncirliova Yahya Ümit Orbay Meydanı’nda devam etti. İstiklal Marşı ve saygı duruş ile devam eden programda hain saldırıda şehit düşen 36 askerin tek tek isimlerinin okunmasının ardından şehitlerin ruhu için Kuran’ı Kerim okunarak, dualar edildi. Tek ses, tek yürek duygusuyla binlerce Aydınlının katıldığı program birlik ve beraberlik mesajlarıyla son buldu.

Yürüyüş programının ardından açıklama yapan Başkan Aytekin Kaya; “İdlib’ten gelen acı haberlerle yüreğimiz yandı. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Büyük Türk Milleti olarak her zaman zor günlerimiz olmuştur. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde aşacağız. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizle beraberdir. Rabbim görevleri başındaki güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. İncirliova halkı kahraman ordusunun, devletinin yanındadır. Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158