SGK İl Müdürü Yılmaz, Aydın’da şanslıyız

SGK İl Müdürü Yılmaz, Aydın’da şanslıyız

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret eden, Aydın Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Zeynep Yılmaz, çalışmalar hakkında bilgi vererek, destekleri için basın mensuplarına da teşekkür etti. Kayıt dışı istihdama dikkat çeken Yılmaz “Aydın’da şanslıyız” dedi

Aydın SGK İl Müdürü Zeynep Yılmaz, kurum olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermek ve gazetecilerin sorunları dinlemek için AGC’yi ziyaret etti. Kayıt dışı istihdam ve sahte sigortalılık ile mücadelelerini kararlılıkta devam ettikleri belirten Yılmaz; “Ülke genelindeki en büyük sorunlarımızdan olan kayıt dışı istihdam ile kararlılıkla mücadele ediyoruz. Denetlemelerimizin yanı sıra bilinçlendirme ve rehberlik hizmetlerimiz ile işverenlerimizi bilgilendiriyoruz. Kayıt dışı istihdama neden olan en önemli etken, çalışanların ve işverenlerin sosyal güvenlik mevzuatından kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini yeterince bilmemeleri ve sosyal güvenliğin önemi konusunda yeterli bilinç seviyesine sahip olmamalarıdır. İşverenler olarak teşviklerimizden bahsediyoruz ve kayıt dışı istihdamlarda bu teşviklerden yararlanamadıklarını anlatıyoruz. SGK olarak Aydın’daki birçok kurum ile ortaklaşa çalışıyoruz ve gerçekten Aydın’da şanslıyız çünkü Aydın genelindeki kurumlar iletişime açık ve ortaklaşa çalışmalar yapabiliyoruz” dedi.

Yılmaz’dan Basın Mensuplarına Teşekkür

Vatandaşların sorunlarını tespit etme ve çözüme kavuşturma aşamasında basının büyük etkisi olduğunun altını çizen Yılmaz; “Basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz, her zaman yanımızda oluyorlar. Çoğu zaman bizlerin gözü kulağı olabiliyor. Sürekli sahada çalıştıkları için bizim göremediklerimiz görüp bizlere iletiyorlar. Kısacası ulaşamadığımız vatandaşlara sizlerin sayesinde ulaşıyoruz” diyerek basın mensuplarının önemli bir kamu görevi yaptıklarını belirtti.

“Gazeteler şehrin hafızasıdır”

Gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyetlerin dile getiren AGC Başkanı Semra Şener ise yerel basında yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Aydın’da dört dörtlük gazetelerin çıktığının altını çizen Başkan Şener; “cemiyet olarak sürekli toplantılara katılıyoruz ve oradaki gözlemlerime göre Aydın’da yerel medya kalite açısından çok iyi durumda fakat sorunlarımız da çok fazla. Bizlerin cemiyet olarak haklarımızı nasıl daha iyileştirebiliriz diye çalışmamız gerekirken maalesef bazı politikalar sebebiyle elimizde olan haklarımızı kaybetmemek adına mücadele veriyoruz. İcra ilanları gazetelerin bel kemiğidir ve biz bu hakkımızı kaybetmemek için mücadele ettik. Gazeteler bir şehrin hafızasıdır ve biz inanıyoruz ki yerel basın hak ettiği değeri görecek ve çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Gerçekleştirilen ziyarete AGC Başkanı Semra Şener’in yanı sıra Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve AGC Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158