SMA hastası İkra Deniz’i yaşatmak elimizde

SMA hastası İkra Deniz’i yaşatmak elimizde

Söke’nin Sarıkemer Mahallesinde yaşayan Spinal müsküler atrofi (SMA)Tip-1 hastası 22 aylık İkra Deniz Pamuk, yaşamak için yardım bekliyor.

Emel-Mustafa Pamuk çiftinin 22 aylık bebeği İkra Deniz’in Amerikara’da ki tedavisi için 2 milyon 350 bin dolar gerekiyor. Minik İkra Deniz’in hayata tutunması için kısa sürede tedavi olması gerekiyor. Aile tarafından başlatılan yardım kampanyası ise yeterli olmuyor.

 “Tedavisi için 70 gün kaldı”

İkra Deniz Pamuk’un bütün kasları her saniye eriyor. İkra Deniz’in Amerika’da ki tedavisi için 70 gün kaldı. Sosyal medya üzerinden kendi çabalarıyla bağış toplayan Pamuk çifti, kızları için Söke’de kurulan Çarşamba pazarında ürün satarak para toplamaya çalışırken, liseye giden ablası kardeşi yaşasın diye sokak sokak gezerek İkra Deniz’in sesini duyurmaya çalışıyor.

 “Bebekler uyurken susulur! Ölürken değil!”

Pamuk çifti, İkra Deniz’e SMA Tip-1 teşhisi konulduğunda 65 günlük olduğunu ifade ederek “Her geçen gün İkra Deniz için geç kalınmış bir gün. Tekrarlayan enfeksiyonlar ateşini yükseltiyor. Nefes sıkıntısı yüzünden makinalara bağlı yaşamak zorunda kalıyor. Bu tedaviyi alabilmesi için son iki kilosu kaldı. Bu yüzden kilo almasın diye bazen aç yatıyor. Kendiniz bir an bizim yerimize koyun. Umutla, sevgiyle bakan bu gözlerin kapanması izin vermeyelim. Hep birlikte başarabiliriz. Bebekler uyurken susulur! Ölürken değil!” dedi.

Destek beklediklerini ifade eden Pamuk çifti,  Instagram sayfası ‘denizehayatol’ ve ‘denizinkumbası’, sayfalarını ziyaret ederek, yardım edilmesini istedi.

Aydın Valiliği’nin, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, Aydınlı iş insanlarının İkra Deniz’i yaşatmak için ellerinden gelen desteği sunacaklarında şüphemiz yok. İkra Deniz’i yaşatmak bizim elimizde.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158