“Su Bankası” projesi tanıtıldı

“Su Bankası” projesi tanıtıldı

Türk Kızılayı Aydın İl Kadın Kolları öncülüğünde başlatılan “Su Bankası” projesi Kızılay Haftası kapsamında tanıtıldı.

2050 yılına kadar dünyada su talebinin yüzde 55 artış göstermesi beklenirken, nüfus artışı ve küresel ısınma nedeniyle de tatlı su kaynakları giderek azalıyor. İnsanlığın en büyük ihtiyaçlarından birisi olan suyun israfını önlemek ve çocukların bilinçlendirilmesi amacıyla Türk Kızılayı Aydın İl Kadın Kolları öncülüğünde “Su Bankası” projesi başlatıldı. Kızılay Haftası kapsamında proje Aydın İncirliova İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine anlatıldı.

Aydın İncirliova İmam Hatip Ortaokulu Edebiyat öğretmenlerinden Neslihan Yarentürk ve Türk Kızılayı Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Şahin Mezkit ile birlikte oluşturulan ‘Su Bankası’ projesi Kızılay Haftası Etkinlikleri kapsamında okul öğretmen ve öğrencileri tarafından sunumu gerçekleştirildi. Türk Kızılayı Aydın İl Başkanı Mesut Mezkit, okul müdürü Mustafa Çulha, Aydın İli Kızılay İlkyardım Mesul Müdürü Uzay Tok’un katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik büyük beğeni topladı. Etkinlikte küçük su şişelerinin gereksiz kullanımına dikkat çekilirken, Kızılay’ın hizmetleri anlatıldı.

Dünya genelinde azalmaya başlayan su rezervlerine ve gereksiz su kullanımı ile oluşan israfın önüne geçmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Mezkit; “Çocuklarımızın bilinçlenmesi ve su israfını engelleyebilmek için böyle bir proje gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158