Tezcan; Bir avuç rantçının kazancı uğruna Aydınımız kirletiliyor

Tezcan; Bir avuç rantçının kazancı uğruna Aydınımız  kirletiliyor

Aydın'ın Efeler ilçesi Yılmazköy mahallesinde bulunan jeotermal kuyusunun sondaj çalışması esnasında meydana gelen patlamaya ilişkin CHP PM üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan açıklama yaptı.Tezcan; "Bir avuç rantçının kazancı uğruna, jeotermal santrallerle Aydın’ımız  kirletilmektedir" dedi.

Aydın'ın, havası, toprağı ve suyu ile dünyanın sayılı incilerinde biri olduğunu vurgulayan CHP PM üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, "Aydın halkı yıllardır ‘havama, suyuma, toprağıma dokunma’ diyerek jeotermallere karşı direnmektedir.

Dünyada ve ülkemizde yeni tip koronavirüs (Kovit-19) salgınının devam ettiği bir süreçte dahi gözlerini rant ve kar hırsı bürüyenler, bu salgını fırsata dönüştürmeye çalışmaktadır" dedi.

Tezcan yazılı açıklamasında "Yaşanan bu küresel salgın döneminde, İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstünü 20 yaş altını kontrol ediyor. Jeotermallere itiraz edene korona yasağı uyguluyor. Ancak doğayı zehirleyen santrallere hiçbir şekilde yasak yok. Açılan jeotermal santraller, Aydın’a koronavirüsü yaymakla eş değerdir" ifadelerini kullanarak şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızın sağlığını hiçe sayarak, geleceğini çalmaya kimsenin hakkı yoktur. Aydın’ımızı zehirlemelerine göz yummayacağız. Aydın Valiliğince yapılan açıklamada yaşanan bu olay bir iş kazası olarak değerlendirilmiş, ilgili firmaya ise gerekli ikazın yapıldığı belirtilmiştir. Bu olay ‘ikaz edilerek’ oldu bittiye getirilemez. Aydın Valisini bu çalışmaları durdurması için göreve çağırıyoruz. Yaşanan sürecin takipçisi olacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER