Topuklu Efe çağrısını yineledi

Topuklu Efe çağrısını yineledi
banner102

İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde Sami Aslan, 15 yıllık karısını tek kurşunla vurarak öldürdü. Yaşanan üzücü olayın ardından açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Kurultayı’nda dile getirdiği İstanbul Sözleşmesi’ni işaret etti. Çerçioğlu, “Caydırıcı yaptırımlar bir an önce uygulanmalı” çağrısında bulundu.

Ülkede gün geçtikçe hızla artan kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde bir kadın daha boşanmak istediği kocası Sami Aslan tarafından canice öldürüldü. Yaşanan cinayet, CHP Kurultay’ında divan başkanlığı görevini yürüten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yerel ve ulusal basında ses getiren ‘İstanbul Sözleşmesi’ vurgusunu hatırlattı.

ÇAĞRISINI YİNELEDİ
Kurultaydaki konuşmasında “İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmek, kadına şiddet ve cinayetlerinden yana olmak anlamına gelmektedir” diyerek kadınların yanında olduğunu, sözleşmenin bir an önce hayata geçmesinin gerekliliğini belirten Çerçioğlu, çağrısını bir kez daha yineledi.

“21. YÜZYILIN TÜRKİYESİ’NE YAKIŞMIYOR”
Her platformda kadına verdiği desteği dile getiren Çerçioğlu, yaşanan cinayetin ardından şu ifadeleri kullandı:

“Kadına şiddet ve cinayete bir an önce dur denilecek daha önemli ve caydırıcı yaptırımlar uygulanmalı. Her gün bir kadının öldürülmesi veya şiddet görmesi 21. Yüzyılın Türkiye’sine yakışmıyor.”

banner16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER