Ücretsiz maske nasıl alınacak?

Ücretsiz maske nasıl alınacak?

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde her geçen gün yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Pek çok ürüne hızlı ve güvenli bir şekilde online ulaşma imkanı sunan e-PTTAVM'den vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapılacağı açıklandı. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu kararla birlikte, e-PTTAVM'nin internet adresinden online form doldurularak her hafta 1 paket maske dağıtımı yapılacak.
Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın çalışmasıyla birlikte, online ortamda ePttAVM.com üzerinden tüm vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak. Söz konusu ürünlerin teminine 'https://maske.epttavm.com/' internet adresinden ulaşılabiliyor. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacak maskeler için vatandaşlara her hafta bir paket kotası getirildi.

3 katlı 5 adet cerrahi maskeyi temin etmek için ilk olarak "https://maske.epttavm.com/" adresine giriş yapmalısınız. Sitede yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Formu doldururken, adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız.

Vatandaşlara yöneltilen formda ise T.C. Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve Ad Soyad gibi temel konular hakkında bilgi talep ediliyor.

ÜCRETSİZ KARGO

İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre vatandaşların her hafta "1" paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Öte yandan maskelerin PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacağı da sitede yer alan bilgiler arasında.
20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğundan dolayı, ücretsiz maske hizmetinden yararlanamıyor. 

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 21:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Sayin
Ahmet Sayin - 2 yıl Önce

Ülkemin sağlığı açısından bu kampanya dan yararlanmak istiyorum evde üç yetişkiniz

Abdulvahit Baykan Küçükbayrak
Abdulvahit Baykan Küçükbayrak - 2 yıl Önce

Güzel bir hizmet

Serçin Baysoy
Serçin Baysoy - 2 yıl Önce

45 yaşındayım kronik rahatsızlığım var.Markete gitmek için maskeye ihtiyacım var.

Nurten akkaya
Nurten akkaya - 2 yıl Önce

Cronik haslara veriyolarmis

Ayten .ateş
Ayten .ateş - 2 yıl Önce

Benim e.devlet tım yok ben korinik hastasıyım 63 yaşındayım nasıl alabilirim

Zümrüt Erkan
Zümrüt Erkan - 2 yıl Önce

Başvuru yapmak istiyorum 1953 doğumluyum

edevlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz

Atalay atay
Atalay atay - 2 yıl Önce

Guzel

Kadriye karayagiz
Kadriye karayagiz - 2 yıl Önce

Ben 65 yaşındayım evde oğlumla yaşıyorum her işimizi oğlum görüyor biz sakata çıkmıyoruz market pazar vs işleri oğlum yapıyor ben tansiyon ve astım hastasiyim eşim kalp hastası bizde maske istiyoruz

liste
SIRADAKİ HABER

banner158