Yangın, Arama-Kurtarma ve Tahliye Tatbikatı yapıldı

Yangın,  Arama-Kurtarma ve Tahliye Tatbikatı yapıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İşyeri Sağlığı Güvenliği Birimi, Sivil Savunma ve Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile 12 Kasım 2020 tarihinde İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Biriminde yangın, arama-kurtarma ve tahliyeye yönelik olarak tatbikat gerçekleşti.
 
Masa başı ve uygulamalı olarak yapılan tatbikata İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Nadir Savaş Öter, Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mithat Evrim Demir, Sivil Savunma Uzmanı Gülay Çağatay, Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Doç. Dr. Emine Gerçek Öter, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Halise Çinar ve Öğr. Gör. Gürkan Yılmaz ile işyeri ve sağlığı güvenliği biriminin idari personeli katıldı.


 
İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından online olarak yürütülen Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri, Üniversitemiz batı yerleşkelerinden başlayıp (Söke İşletme Fakültesi, Söke Meslek Yüksekokulu, Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu), Hemşirelik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile İsabeyli ve Sümer kampüslerinde yer alan fakülte ve yüksekokullarımız ile devam etmektedir.
 
Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen ADÜ-AFAM projesi kapsamında Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri devam ederken temel eğitimleri tamamlayan akademik ve idari personellere ait oldukları fakülte, yüksekokul, enstitülerde destek elemanı olarak görevlendirildikleri (arama-kurtarma, tahliye, yangın, ilkyardım) alanlara yönelik olarak da online destek elemanı eğitimleri yürütülecektir. Bu eğitimlerin sürecinde de Üniversitemiz birimlerinde belirtilen temel ve destek elemanı eğitimlerine yönelik uygulama ve tatbikatların gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158