Ah Yemen'in çekimleri Aydın'da başladı

Ah Yemen'in çekimleri Aydın'da başladı

Osmanlı İmparatorluğu’nun Birinci Dünya Savaşı’nda çarpıştığı cephelerden Yemen Cephesi’nde yaşananlar ‘Ah Yemen’ adlı sinema yapıtına konu oluyor. Yönetmenliğini İsmail Gülnar’ın üstlendiği filmin bazı sahneleri Aydın’da çekilecek. Osmanlı Devleti’nin Birinci Dünya Savaşı’nda savaştığı 8 cepheden biri olan Yemen Cephesi’nde yaşanan olaylar, ‘Ah Yemen’ isimli filme konu oluyor. Yönetmenliğini İsmail Gülnar’ın üstlendiği filmin bazı sahneleri Aydın’da çekilecek.

Filmde rol alacak isimlerle birlikte Atatürk Kent Meydanı’ndaki Fayton Kafe’de basın toplantısı düzenleyen Yönetmen İsmail Gülnar, şimdiye kadar 30 filmde rol aldığını, 16 film çektiğini anlattı. Adnan Menderes ve Çete Ayşe’yi konu edinen filmleri kendisinin çektiğini dile getiren Gülnar, “Filmimizin adı ‘Ah Yemen’. ‘Ah Yemen’ neyi anlatır? Hani, gidip de dönemeyen dedelerimiz vardır. Türküsü de vardır hatta. Tabii mesafe çok uzak. Orada kalan ecdadımızın, dedelerimizin hayatını anlatan güzel bir eser biz burada meydana getirdik. Filmin çekimleri Aydın’da devam ediyor, Aydın, Denizli ve İzmir’de çekeceğiz. İstanbul’da da çekimlerimiz olacak” diye konuştu. ilm ekibini tanıtan Gülnar, Kıbrıs gazisi olduğundan dolayı milli konulara değindiğini vurguladı.

BELEDİYE BAŞKANLARINA SESLENDİ
Sinema anlamında Aydın’da rahat çalışma ortamı bulunduğuna dikkati çeken Gülnar, “İmamköy’de çekim yapıyoruz. Bütün ilçelerde çalışmak istiyoruz. İnşallah belediye başkanlarımız bu konuda iyi imkan tanırlarsa bütün ilçeleri işin içine sokmak istiyoruz. Aydın, güzel bir ilimiz. Yörük Ali Efe gibi, Adnan Menderes gibi, Çete Ayşe gibi milli kahramanlar yetiştiren bir ilimizdir. Aydın’ı çok seviyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158