Avukat Feyza Altun 8 Mart’ta Kuşadalı kadınlarla buluştu

Avukat Feyza Altun 8 Mart’ta Kuşadalı kadınlarla buluştu

Kuşadası Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla İbramaki Sanat Galerisi’nde söyleşi düzenlendi. Avukat Feyza Altun’un konuşmacı olarak katıldığı söyleşide İstanbul Sözleşmesi’nin aile yapısını bozduğuna yönelik iddiaların asılsız olduğu vurgulandı.

İbramaki Sanat Galerisi,  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında kadın hakları savunucusu Avukat Feyza Altun’u ağırladı. İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen söyleşiye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Dağlı ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in eşi Duygu Günel ile çok sayıda Kuşadalı kadın katıldı.
 
Söyleşide, İstanbul sözleşmesinde yer alan maddelerin hem kadını hem aileyi koruduğuna dikkat çeken Altun, “Sözleşme, temelinde hukuki ya da biyolojik bağ olup olmadığına bakılmaksızın aynı evde yaşayan partnerlerin, evli kişilerin, eski eşlerin ve kız çocuklarına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasını hedef almaktadır. Toplumsal cinsiyet ve cinsel yönelim temelli ayrımcılığa son vermeyi amaçlayan İstanbul Sözleşmesinin, aile yapısını bozduğu iddia bile edilemez” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158