Aydınlı kadın ressamlar ‘Şiddete Hayır’ diyecek

Aydınlı kadın ressamlar ‘Şiddete Hayır’ diyecek

Aydınlı kadın ressamlar, Aydın Kadın Haklarını Koruma Derneği öncülüğünde bir araya gelerek kadına yönelik şiddeti konu alan resim çalışması yaptı.

Yaptıkları bu eserleri, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü olan 25 Kasım tarihinde sergileyecek olan Aydınlı kadın ressamlar, şiddete hayır diyecekler.
Aydın Kadın Haklarını Koruma Derneği, ‘Aydınlı kadın ressamların gözünden şiddete hayır diyeceğiz’ diyerek basın toplantısı düzenledi.

“SALONLARDA DEĞİL SOKAKLARDA OLACAĞIZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan, Aydın Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Habibe Gürer, bir seneyi aşkın sürede Aydın’daki kadınlarla ilgili birçok projeye imza attıklarını fakat hep aynı tarzda uygulamalar yapıp farklı sonuçlar beklediklerini ve bunun sonucunda başarıya ulaşamadıklarını belirterek farklı ve yeni bir proje peşinde olduklarını vurguladı. Habibe Gürer, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Gününde farklı bir şey yapmayı düşündük. Salonlarda değil sokaklarda olacağız. Birkaç kadın ressam arkadaşımızla bir araya geldik. Onlardan kadını ve kadına yönelik şiddeti resmetmelerini talep ettik. Bizi kırmadılar ve zamanla ekip olarak büyüdük 12 kişiye ulaştık. Sanatçı arkadaşlarımızın eserlerini 25 Kasımda sergilemek istiyoruz. Tüm ressam arkadaşlarımızı bu proje için destek vermeye davet ediyoruz. Kadınlarımız, anlatamadıklarını ressamlarımızdan çizmelerini istediler.” dedi. Aydın Kadın Haklarını Koruma Derneği tarafından düzenlenen basın toplantısına Aydın ve ilçelerden gelen kadın ressamların yanı sıra dernek üyeleri katılım gösterdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158