Didim muhteşem bir festivali daha geride bıraktı!

Türkiye’nin ilk vegan dostu Belediyesi olan Didim Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Didim Vegfest birbirinden renkli görüntülerle sona erdi.

Didim muhteşem bir festivali daha geride bıraktı!

Didim Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk, dünyanın ise ikinci vegan kenti Didim, 5. kez Didim’in önemli tarihi değerlerinden birisi olan binlerce yıllık Apollon Tapınağı etrafında düzenlendi. Ülkemizden ve dünyadan vegan felsefesine inanmış, katılımcı ve aktivistlerin yer aldığı festivalde birbirinden güzel etkinlik ve organizasyonlar gerçekleşti. Her yıl üzerine katlanarak devam eden Didim Vegfest yaklaşık 200 bin üzerinden misafiri ağırlarken, festival kapsamında düzenlenen panel, söyleşi ve mutfak atölyesi etkinliklerine misafirlerin katılımı yoğun oldu.

VEGFEST’TE YENİDEN DÜNYA REKORU KIRILDI!
Didim Belediyesi tarafından bu yıl 5. si düzenlenen Didim Vegfest unutulmaz anlara şahitlik etti. Festival kapsamında mutfak atölyesinde, 5 metrelik vegan lokma ağacı yapılarak, dünya rekoru kırıldı. Lokma ağacına vinç yardımı ile erişen Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, ağacın son lokmasını koyarak 40 kg lık vegan çikolata sosunu ağacın üzerinde döktü. Geçen yıl kırılan 50 metrelik vegan dürümün ardından, bu yıl yapılan 5 metrelik vegan lokma ağacı ile festivalde kırılan 2. rekor oldu.

VATANDAŞLAR KONSERLERLE COŞTU!
Türkiye’nin ilk ve tek Vegan Festivali Didim Vegfest’e katılan misafirler festival kapsamında düzenlenen konserlerle coştu. Festival etkinlikleri kapsamında, festivalin 2. gününde Pınar Keleş ve Zeynep Casalini konserleri gerçekleşti. Konserin son gününde Ceylan Ertem hayranları ile buluştu. Binlerce insanın büyük ilgi gösterdiği konser renkli anlara sahne oldu.

ATABAY “KATILAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”
Festivale katılan herkese teşekkür eden Didim Belediye Başkanı A.Deniz ATABAY,  “Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz Türkiye’nin ilk Vegan festivali Didim Vegfest’e katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Vegan festivali insanlık için vegan felsefesini yayma adına bütün canlıların yaşamına saygı duyan bir düşünceye sahip olduğu için son derece önemli. Festivalimizin her yıl üzerine katarak büyütmeye devam ediyoruz. Bir sonraki festivalde görüşmek dileğiyle.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158