CHP’li Saatçi'den kuduz aşısı tepkisi

CHP’li Saatçi'den kuduz aşısı tepkisi

CHP Aydın il Başkanı Hikmet Saatçi, Çine’de yaşanan aşı skandalına sert tepki gösterdi. CHP’li Saatçi, “Sağlıkta devrim yalanının arka planında vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar her geçen gün çığ gibi büyüyor. Bir gencimizin 3 gün boyunca kuduz ve tetenoz aşısına ulaşamamasının sorumlusu kim?” diye sordu.

Aydın’ın Çine İlçesinde çocuğu köpek tarafından ısırılan Osman Karaca isimli vatandaş 3 gündür aşı bulamadığını bildirdi. Durumu sosyal medya hesabından paylaşan baba Osman Karaca, 20 yaşındaki oğlu Burhan Karaca’nın 3 gün boyunca olamamasına tepki gösteren bir paylaşımda bulundu.

Çine’de yaşanan bu skandal olaya CHP Aydın il Başkanı Hikmet Saatçi, yaptığı yazılı açıklamayla sert tepki gösterdi.

Saatçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Çine'de bir gencimizi köpek ısırması sonucu aşı olmak için gittiği hastanede aşı olmaması sonucu 3 gün beklemek zorunda kalıyor ve hayati tehlike yaşıyor.

İnsan hayatının bu kadar ucuz olduğu başka bir dönem yaşamadık. Sağlıkta devrim yalanının arka planında vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar her geçen gün çığ gibi büyüyor. AKP Milletvekili Sn. Savaş nezdinde tüm vekillere soruyorum. Bir gencimizin 3 gün boyunca kuduz ve tetenoz aşısına ulaşamamasının sorumlusu kim?

Kuduz gibi ölümcül bir hastalığın tek çaresi aşı iken sağlık ocaklarımızda aşı olmaması nasıl açıklanabilir. Sağlıkta devrim yaptık diye la fonteden masallar anlatan AKP milletvekilleri hastanelerdeki tıbbi malzeme eksikliğinin nedenleri çıkıp halkın karşısına anlatacak cesaretiniz var mı?

Vatandaşlar aşı beklemekten, sıra beklemekten, ameliyat tarihi beklemekten bıktı. Sağlıkta devrim derken, enkaz yarattınız. Doktorlarımıza, sağlık görevlilerimize sahip çıkmadınız. Çine'de yaşanan bu üzücü olayın tek sorumlusu sizsiniz Sn. Savaş. Sağlıkta yaşanan bu skandalların peşini asla bırakmayacak, yarattıkları bu enkaz dönemini tek tek halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevzat DAMGALI
Nevzat DAMGALI - 1 ay Önce

Ağzına sağlık sayın başkanım

liste
SIRADAKİ HABER

banner158