AK Parti İl Başkanı Özmen istifa etti

AK Parti İl Başkanı Özmen istifa etti

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, genel seçimlerde milletvekili aday adayı olabilmek için İl Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Parti il merkezinde basın toplantısı düzenleyen Özmen, “Bugün itibariyle 2015 yılı Ocak ayından bu yana büyük bir onur ve şerefle yürütmekte olduğum AK Parti Aydın İl Başkanlığından Genel Merkezimizin de uygun görmesi ile Milletvekilliği aday adaylığı için ayrılmış bulunmaktayım” dedi.

Özmen, “8 yıl boyunca bu onurlu ve şerefli görevi yapmama imkân sağlayan başta Cumhurbaşkanımız / Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Genel Merkez teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte birlikte çalıştığım milletvekillerime, ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatıma, ilçe başkanlarıma, belediye başkanlarıma, en zor süreçlerde bizi yalnız bırakmayan davamızın isimsiz kahramanlarına bizimle yol yürüdükleri ve bu davanın yükünü beraber sırtladığımız için de teşekkür ediyorum. Allah her birinden razı olsun” görüşlerini aktardı.

“BU DAVANIN NEFERİYİM”
Bu süreçte kendisine en büyük desteği sağlayan ailesine de teşekkürlerini sunan Özmen, “Çocuklarımın büyüme çağında evdeki eksikliğimi hissettirmeyen eşim, kuşkusuz bu süreçte en büyük destekçim olmuştur. Bugüne kadar nasıl bu davanın neferi olarak hizmet ettiysem bundan sonra da aynı bilinçle ‘Büyük ve güçlü Türkiye’ için ve ‘Daha adil bir dünya’ için çalışmaya devam edeceğim. 2023 seçiminin ülkemiz, ilimiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özmen, yeni il başkanı atama takvimine ilişkin, “En kısa sürede atama gerçekleşecek. Kuvvetle muhtemel, önümüzdeki hafta il yönetim kurulu toplantımızı arkadaşımız yapar. Çok uzamaz. İsmi, Genel Merkezimiz belirleyecek. Bizimle de istişare edilecek. Yeni atama olana kadar bu göreve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı arkadaşımız vekâlet edecek” diye konuştu.

3 GENEL SEÇİMDE İL BAŞKANIYDI
Özmen, 2023 seçimlerine ilişkin öngörüsünün sorulması üzerine, “2015 Haziran ve Kasım’da, 2018 Haziran’ındaki seçimlerinde il başkanıydım. 2023 seçimleri hem AK Partimizin hem Sayın Cumhurbaşkanımızın, AK Parti ve Cumhur İttifakı tarihinin en yüksek oyunu alacağı seçim olacaktır. Bu vesileyle de içinde bulunduğumuz sürecin önemini gözettiğimizde AK Partimize de ciddi bir aday başvurusu olacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Özmen’in basın toplantısına Kadın Kolları İl Başkanı Duygu Göğde ile Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Demir’in yanı sıra ilçe başkanları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri de katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158