AK Parti’li Savaş: Bütün darbecileri lanetliyorum

AK Parti’li Savaş: Bütün darbecileri lanetliyorum

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 12 Eylül 1980 darbesini lanetledi. AK Parti’li Savaş, “Bütün darbecileri ve darbe sevici zihniyeti bir kez daha lanetliyorum. Vatanımızın istiklal ve istikbali uğruna şehadete eren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

AK Parti’li Savaş mesajında, “Millet iradesini kabul edemeyen, devletimizin milletinden aldığı güçle kendi coğrafyasında ve dünya genelinde önemli politikalara yön veren bir aktör olmasını istemeyen dış mihraklar ve içerideki işbirlikçileri darbelere başvurmaktan hiçbir zaman kaçınmamışlardır.  Unutulmamalıdır ki, bütün darbelerde olduğu gibi 12 Eylül Darbesi'nin de açık hedefi milletimiz olup, amacı da aziz milletimizin azim ve kararlılığını esaret altına alarak yok etmektir. Birilerinin “bizim çocuklar başardı” sözleriyle kim tarafından, hangi amaçla yapıldığı belli olan 12 Eylül darbesiyle binlerce insan işkencelerle birlikte hayatlarının baharından edilmiştir.

Ülkemiz onlarca yıl geri götürülmüş, gelişmesi ve yükselmesi istenmeyerek şer odaklarının maşalarınca yönetime el konulmuştur. 15 Temmuz gecesi ise artık bu acılara geçit verilmeyeceğini bir kahramanlık destanı yazarak ilan eden milletimiz, kanlı bir darbe girişimini püskürtmüş ve iradesini kimseye çiğnetmemiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde darbeci zihniyete bir daha unutulmamak üzere bir ders verilmiştir. 15 Temmuz’da destanlaşan milli iradeyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, aziz milletimizin ortaya koyduğu kararlı mücadele ile darbeler ilelebet maziye gömülmüştür. Milli iradesine sahip çıkan, darbe sevicileri tarihe gömen bu dönemle müreffeh Türkiye’nin önü artık çok daha açıktır. Bu irade var oldukça hiçbir şer odağı devletimize diz çöktüremeyecek, aziz milletimizi esaret altına alamayacaktır. Bu vesileyle, bütün darbecileri ve darbe sevici zihniyeti bir kez daha lanetliyorum. Vatanımızın istiklal ve istikbali uğruna şehadete eren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158