Akın’dan Kaplan’a, görevlerini özümseyememişsin

Akın’dan Kaplan’a, görevlerini özümseyememişsin

CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hasan Akın, yaptığı yazılı basın açıklamasında Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’a tepki gösterdi.

CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hasan Akın, daha öncesinde de Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’a Çakırbeyli Pazar yerinin taşınması ve hala açılmaması konusunda tepki göstermişti. Akın, yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Geçtiğimiz gün sizlere bir açıklama bir açıklama yapmıştım; demiştim ki bizim ilçenin belediye başkanı işi gücü bırakmış gariban köylümüzün pazar tezgahıyla; evine, tenceresine giren üç beş kuruş iaşeyle uğraşıyor demiştim. Bu milletin merhum Menderes’e olan sevgisinden bile şüphe duyuyor, eğer iddialar doğruysa demiştim… Şimdi bugün bakıyoruz meğer bizim başkan müteahitliğe de soyunmuş. Kanalizasyon yapılacak diyor, altyapı yapılacak diyor, müteahitlerin konut yapacağı bir alana. Beyim, başka işlerle uğraşmaktan görevlerini özümseyememişsin, altyapı işinden sorumlu bir kurum zaten var bu memlekette sen rahat ol.” ifadelerini kullanarak Nedim Kaplan’a önce kendi Başkanlık görevlerine odaklanması gerektiğini söyledi.

“MÜTEAHİT YALNIZCA BASİT BİR ‘İYİLİK’ YAPIYORSA BU İYİLİĞİN KARŞILIĞINDA KENDİSİNE BİR İYİLİK İSTİYOR MU, İSTEMİYOR MU?”
Hasan Akın açıklamasının devamında konuya dair önemli soruları dile getirdi; “Üstelik fotoğraflarını yayınlattığın kamyonlara şöyle bir baktım, soruşturdum. Bir de ne göreyim, karayollarının müteahitlik yapan firmanın kamyonları. Şimdi akıllarda deli sorular. Bu kamyonlar gerçekten karayolları müteahitinin ise; bu kamyonların çalışma ücretini kim, hangi yöntemle ödüyor. Yok, bu müteahit yalnızca basit bir “iyilik” yapıyorsa bu iyiliğin karşılığında kendisine bir iyilik istiyor mu, istemiyor mu?”

Akın, halkın perişanlığına da şu ifadelerle vurgu yaptı; “Bu arada çiftçimiz, esnafımız perişanken Çakırbeyli Pazarı’nı hala neden açmıyorsun? Milletin perişanlığı sana uğramıyor herhalde, Allah ömür versin doğum günü pastalarını kesip kesip yiyiyorsun. Şimdi bütün bu soruları buraya, duvara asıyorum. Yeri zamanı geldiğinde elbet indiren olur değil mi?”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158