AKP'de nöbet değişimi sürüyor

AKP'de nöbet değişimi sürüyor. Daha önce İl Başkanı'nın isteği üzerine görevlerinden istifa eden Çine, Efeler, Germencik, Söke ve Yenipazar İlçe Başkanlarına İl Başkanı Ömer Özmen tarafından atanan yeni ilçe başkanları görevlerine başladı.

AKP'de nöbet değişimi sürüyor

AKP İlçe kongreleri Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Geçtiğimiz hafta İl Başkanı Ömer Özmen'in talimatı ile birer birer istifa eden Çine, Efeler, Germencik, Söke ve Yenipazar ilçe başkanlıklarına AKParti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı yeni ilçe başkanlarını atadı. Buna göre Çine ilçe Başkanlığı'na Cemal Çakır, Efeler İlçe Başkanlığı’na Hüsnü Elbir, Germencik İlçe Başkanlığı’na Mustafa Bircan, Söke İlçe Başkanlığı’na Sibel Menderes ve Yenipazar İlçe Başkanlığı’na Selim İzmirlioğlu atandı.

AKP'deki bu nöbet değişimi ile ilgili olarak açıklama yapan İl Başkanı Ömer Özmen, “Malumunuz üzere 7. Olağan Kongre sürecimiz başlamıştı. Ülkemizde ve dünyada baş gösteren Covid-19 pandemisi önlemleri çerçevesinde kongrelerimiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile ertelenmişti. Gelinen nokta itibariyle sürecin ne zaman biteceği konusunda bir belirsizliğin hakim olduğu da ortadadır. Çine, Efeler, Germencik, Söke ve Yenipazar İlçe Başkanlarımız kongrelerde aday olmayacaklarını açıklamıştı. Bu ilçelerde yapılan mülakatlar neticesinde; Çine İlçe Başkanlığı için Cemal Çakır, Efeler İlçe Başkanlığı için Hüsnü Elbir, Germencik ilçe başkanlığı için Mustafa Bircan, Söke İlçe Başkanlığı için Sibel Menderes, Yenipazar İlçe Başkanlığı için Selim İzmirlioğlu’nun, kongrede aday olmalarına Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’in olurları ile karar verilmişti. Geçtiğimiz hafta içinde Efeler İlçe Başkanımız Çağatay Gülaştı, Söke İlçe Başkanımız Namık Yıldırım, Çine İlçe Başkanımız Mehmet Tosun, Germencik İlçe Başkanımız Abdurrahman Sivri ve Yenipazar İlçe Başkanımız Mehmet Somer görevlerinden ayrılmış yerlerine aday olmalarına karar verilen arkadaşlarımızın atamaları Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın onayı ile gerçekleşmiştir.
Atanan ilçe başkanlarımızın partimize, ilçelerimize ve Aydınımıza hayırlı hizmetler yapmalarını dilerken bugüne kadar özveri, sabır ve samimiyetle görevlerini yerine getiren kıymetli ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum”
dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158