AKP’de yerel seçimin faturası mı kesiliyor

AKP’de yerel seçimin faturası mı kesiliyor

AKP yerel seçimlerde alınan tarihi hezimetin ardından teşkilatlarda köklü değişime gitmeye hazırlanıyor. Bayram sonrasına kalan çalışmalarda aralarında Aydın’ın da olduğu birçok il hakkında kapsamlı rapor hazırlandı. Partililer gözlerini Ankara’dan gelecek haberlere çevirmişken sosyal medyada yer alan bir paylaşım kısa sürede beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu. Gönderinin sahibi, eski il yöneticisi ve 28. dönem Aydın milletvekili aday adayı Mehmet Aydemir, açıklama yapmak zorunda kaldı.

Manşet Aydın’ın haberinde; Yerel seçimlerde büyük hayal kırıklığı yaşayan AKP’de köklü değişim kapıda. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kendisi dâhil yönetimlerde yer alan kimsenin 31 Mart seçim sonuçlarının sorumluluğundan kaçamayacağını, nerede eksik, hata, kasıt ya da ihanet varsa üzerine gitmenin boyunlarının borcu olduğunu belirttiği açıklamasından sonra başlatılan çalışmalarda aralarında Aydın’ın da bulunduğu birçok il hakkında rapor hazırlandı. Erdoğan’a sunulacak raporlar doğrultusunda teşkilatlarda köklü değişime gidilmesi bekleniyor. Bunun için Ramazan Bayramı sonrası bekleniyor.

TESADÜF MÜ? MESAJ MI?

Parti tabanında sorumluların bedel ödemesi yönünde genel bir görüşün hâkim olduğu süreçte AKP’li eski il yöneticisi ve 28. dönem Aydın milletvekili aday adayı Avukat Mehmet Aydemir’in sosyal medya hesabından, “Haydi Bismillah” başlığıyla yayınladığı bir paylaşım kulisleri hareketlendirdi. Kısa sürede beğeni ve yorum yağmuruna tutulan paylaşımın kendisinin il başkanı olacağı şeklinde yorumlanmaya başlanması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan Mehmet Aydemir, “Değerli dostlarım, fotoğraf yeni bir fotoğraf olmayıp geçen sene (28 Mart 2023) Milletvekili Aday Adaylığı mülakatı sırasında çekilmiştir ve o günden beridir profilimin öne çıkanlar kısmında durmaktadır. Bir arkadaşımızın fotoğrafı beğenmesi ve yorum yapması üzerine tekrardan akışa düşmüş olup, yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi adına bilgilerinize sunarım” diyerek durumu kurtarmaya çalıştı.

Mehmet Aydemir’in, il yönetiminin değiştirileceğinin konuşulduğu bir dönemde böyle bir paylaşımla gündeme gelmesi, AKP’ye yakın kaynaklarca, “Tesadüf mü? Mesaj mı? şeklindeki soruyu da akıllara getirdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158