AKP’li Yavuz’a tepkiler devam ediyor

AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a, CHP'den tepkiler gelmeye devam ediyor.

AKP’li Yavuz’a tepkiler devam ediyor

AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un saklambaç oynamaya devam ettiğini ifade eden CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan; “Yavuz’u memleketimiz iyi tanır vekil olmadan önce de aynıydı şimdi de aynı” dedi.

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a tepki gösterdi. Özcan yaptığı yazılı açıklamada “AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz saklambaç oynamaya devam ediyor. Yavuz elma dersem çık armut dersem çıkma. Saklandığı yerden Özlem Çerçioğlu ile ilgili bir açıklama yapayım bari tıklasınlar diyor. Başka türlü Yavuz’u tıklayanda yok takanda yok. Yetmeyen kapasitesi ile siyaset yapmaya çalışıyor. Söke’de bir çok esnafa kepenk indirdi. Nerde Yavuz saklanıyor." dedi.

Özcan açıklamasının devamında; çiftçi tarlasını işlemeye başladı bugünlerde Yavuz'un nerede saklandığını sorarak şunları söyledi:
"Tarım memleketindeyiz Söke ovasında neredeyse ipoteksiz arazi kalmadı. Ürettiği ürünü değerinde satamayan ve başta mazot ve gübre olmak üzere yüksek girdi maliyetleriyle beli bükülen, bankalara olan kredi borçları katlanarak artan çiftçi, gün geçtikçe daha zorlanıyor. Çiftçiye destek olun motorini %50 düşür gübre tohum desteği verin. Kamu bankalarına olan borçlarını silin çiftçinin. Esnafın kredilerini kapatın. Motorinin varil fiyatları dibe vurdu bizim ülkemizde zirvede. Başta Şöför esnafımızın ve vatandaşlarımızın kullandığı akaryakıtın %60 vergi yazıktır günahtır." 

Çiftçinin vergi yükünün kaldırılması gerektiğini vurgulayan Özcan; "Bir litre akaryakıtta uygulanan maktu vergi litrede 2,55 TL. kaldırın esnafın çiftçinin üzerindeki vergi yükünü. Yavuz’a şimdi Petrol fiyatlarında indirim ise ülkemizde pompa fiyatlarına yansımıyor." dedi ve şöyle devam etti.

"1 litre motorine 10, benzine de 15 kuruş zam yapıldı diyeceğim. Ne zaman yapıldı. Özlem Başkan mı yaptı diyecek bu kadar gündemden uzak gördüm kendisini. Üç gün evvel yapıldı. Senin hükümetin yaptı. Memleket kan ağlıyor. Vatandaşlara bir maske dağıtamadınız. İyi ki büyükşehir var iyi ki Özlem Çerçioğlu var diyeceğine sakladığın yerden konuşuyorsun. Demiyorsun biz beceremedik Aydının itibarını bu zor günlerde Özlem Çerçioğlu kurtardı. Bak Büyükşehir’in dağıttığı maskelerde öyle kod filan yok isteyen herkes alıyor. Halka hizmet böyle olur. Saklanarak kaçarak olmaz. 
Özlem Başkanımız yalnız insanı değil doğayı ve sokakta yaşayan dostlarımıza elini uzatmış durumda. Zira kendisi Aydında yaşayan her türlü değerin ve gönüllerin başkanı. Senin memleketten esnaftan çiftçiden, turizminden haberin var mı? Memlekete her gün 120 kişi can veriyor. Senin işin varsa yoksa Çerçioğlu. Yavuz’u memleketimiz iyi tanır vekil olmadan önce de aynıydı şimdi de aynı. Tamam onun adını ağzıma almadan gündem olamıyorsun, tanınmıyorsun, okunmuyorsun ,bilinmiyorsun ama zaman bu zaman değil”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158