Artuğ Akosman adaylığını açıkladı

Artuğ Akosman adaylığını açıkladı

7 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı için mevcut Başkanı Mustafa Dinç’in Başkan Vekili Artuğ Akosman adaylığını açıkladı. 

Efeler İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Artuğ Akosman; “2016 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olduktan sonra partimde her zaman aktif görev almaya hazır oldum. Yaklaşık 3 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Gençlik Kolları Başkan Vekili olarak görev yapmaktayım. Partim adına birçok alanda görev aldım. Seçim süreçlerinde ve parti etkinliklerinde yorulmadan sizlerle birlikte çalıştım. Partimde aktif görev aldığım günden bu yana her zaman sizler gibi bende partimizin değerleri için mücadele ettim. Bu değerleri savunurken de yanlışa yanlış demeyi bildim” dedi.

Yönetimin bir ekip işi olduğunu bildiğini ve buna çok önem verdiğinin altına çizen Akosman; “3 yıldır Efeler Gençlik Kolları Başkanım Mustafa Dinç’in başkanlığında ve gece gündüz demeden canla başla çalışan arkadaşlarımla birlikte çok yol kat ettik. Aldığımız her sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek adına bir an olsun pes etmedik. İnandığımız değerleri sonuna kadar savunduk ve gerektiği yerde tepkimizi göstermeyi bildik. Başarıyla geçen 3 yılın ardından, kaldığımız yerden devam etmeye ve sizlerle birlikte iktidar hedefimize yürümeye hatta koşmaya devam etmek istiyorum. Partimizin iktidar hedefine koştuğu bu yolda dün olduğu gibi bugünde canla başla çalışacağıma söz veriyorum” dedi.

Kongre sürecinde tekrar aday olmadığını açıklayan mevcut Başkan Mustafa Dinç ise “3 yıl boyunca bana verilen bu görevi onurla ve gururla yürüttüm. Görevim süresince Referandum, Cumhurbaşkanlığı, Genel seçimlerinde ve en son 31 Mart Yerel seçimlerinde partime hizmet etmeye çalıştım. Bu süreçte bir kusurumuz olduysa affola, asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir ve sonuna kadarda partimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Artuğ kardeşim ile 3 yıl boyunca ekip ruhu ile çalıştık. Seçim döneminde gençlik kollarımız ile gece gündüz demeden bir emek sarf ettik. 3 yıl boyunca hem yönetim kurulunda hem de Başkan Vekili olarak yanımda olan Artuğ Akosman kardeşimin görevini layıkıyla yerine getireceğine inancım tam.Tüm gençlik örgütümüz içinde hayırlı olmasını diliyorum” diyerek başarılar diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerlerine vurgu yapan CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki; “Öncelikle Artuğ kardeşimize çıkmış olduğu bu yolda İl Gençlik Kolları olarak her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. CHP gençliği gerçekten bu değerlerle yönetilen ve bu değerleri ile hareket eden bir gençlik yapısıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmektedir. Her zaman solda yer almıştır. Özgürlüğü, adaleti ve demokrasiyi savunmuştur. Bugün bütün arkadaşlarımız bu makamda oturmaya hak etmektedir. Ama makam gençliği temsil etmek için birini görevlendirmekte. Biz geçmiş dönemdeki başkanlarımızda olduğu gibi bugünde Artuğ kardeşimizin de yanındayız” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158