AYBA ile iftihar ediyoruz

AYBA ile iftihar ediyoruz

Yüzyılda bir yaşanacak bir salgının ülkemizi ve dünyayı etkilediği bu günlerde Türkiye’nin şeffaflıktan yoksun olduğunu söyleyen CHP Germencik İlçe Başkanı Salih Çavuş “Fakat bunu öngören ve önlem almaya başlayan, gurur duyduğumuz kurumlarımız da yok değil.” dedi. 

Bakıldığında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hükümetten iki hafta önce otogarlarda ve toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmalarını başlattığının altını çizen CHP Germencik İlçe Başkanı Salih Çavuş, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi.

“Mart ayının hemen başından itibaren de çocuk oyun alanları ve Büyükşehir Belediyesi’nin veznelerinde dezenfeksiyon işlemine geçiliyor. Şu anda henüz salgının ilk aşamasındayız ve muhtemelen konunun ciddiyeti çoğu kişi tarafından tam anlaşılamadı. Fakat yakın bir zamanda herkes merkezi hükümeti neden 2 hafta daha erken tedbir almaya başlamadığı için eleştirmeye başlayacak. Fakat vaka sayıları patladıktan ve (hiç olmasın istiyoruz ama) hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı artık dayanılmaz bir seviyeye ulaştıktan sonra. İşte Aydın Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li ve İYİ Partili belediyelerimizin yaptığı tam da bu: İktidar cenahının yapmadığı!”

“Aydın’da ve Germencik’te salgın durumuna karşı Büyükşehir’den, CHP’li ve İYİ Partili belediyelerden, başka tedbir uygulayan, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımızı düşünen gördünüz mü?” diye soran CHP Germencik İlçe Başkanı Çavuş; “Bugün iftiharla çalışmalarını izlediğimiz AYBA, sadece Germencik’te değil tüm Aydın’da en ücra köşelere kadar giderek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Üstelik bunu 11 yıldır her gün yapıyor. 

Bizlere düşen, bu organizasyonu oluşturan ve yaşatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu alkışlamak... Bizlere düşen yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her dertlerine koşan AYBA personelini alkışlamak… Bizlere düşen, Germencik’te girilmedik kapı bırakmayan Germencik Belediyesi’ni alkışlamak...
Teşekkürler Çerçioğlu, teşekkürler Öndeş ve teşekkürler cefakâr AYBA personeli… Aydın ve Germencik sizlerin omuzlarında yükseliyor. 
Son lafım da iktidar cenahına: Kafanızı kumdan çıkarın; insanlar ölüyor! Kendinizi ve ağzınızı toparlayın, önlem alın. Önlem alanlara da destek olun, köstek değil.”
ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158