Bahçeli iddialara sert tepki gösterdi

Bahçeli iddialara sert tepki gösterdi

MHP'nin adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yumulmayacaktır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz Cuma günü Sultanhisar'da canice katledilen 92 yaşındaki Hanım Pınarlı'nın katil zanlısı Aytuğ Çetin'in MHP'li olduğu iddiasına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sultanhisar'da işlenen cinayetin katil zanlısının MHP'li olduğuna dair iddialara sert tepki gösterdi.  

Bahçeli yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hemen öncesinde ülkemizin farklı yerlerinde yaşanan şiddet ve cinayet vakaları insanım diyen herkesin kanını dondurmuştur. Suçsuz ve günahsız masum kadınlara yönelmiş hunhar saldırılar toplumsal huzur ve insanlık değerlerini hedef almıştır. Bir diğer sarsıcı olay ise Aydın’da görülmüştür. 92 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduktan hemen sonra boğarak öldüren bir katil Nazilli’de bir otel odasında yakalanmıştır. Bu cinayetin failinin en ağır cezaya çarptırılması insanlık onurunun bir gereğidir. 92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur.

Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir. Kadın cinayetlerini, kadına şiddeti bütün kalbimle ve hissiyatımla lanetliyorum. Aydın’da katledilen merhumeye Allah’tan rahmet niyaz ediyor, Samsun’da menfur saldırıya uğrayan kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum".

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali riza
Ali riza - 1 yıl Önce

Her partinin uyeleri arasinda boyle yanlis insanlar cikabilir.Hicbir parti bundan dolayi suckanamaz. Asıl çirkin olan bunun gibi kişisel olaylarlarla parti ismini bir araya getirmeye çalisan kirli davranislardir.

liste
SIRADAKİ HABER

banner158