Başkan Çankır: AKP hükümeti vicdanları sızlatmaya devam ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni yıl ile birlikte art arda gelen zamlar nedeniyle hükümete tepki gösterdi.

Başkan Çankır: AKP hükümeti vicdanları sızlatmaya devam ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yeni yıl ile birlikte gelen zamlara sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. Çankır, gelen zamlara dair yaptığı paylaşımında "Vatandaş nasıl geçinecek sorusuna artık cevap dahi bulamaz konumdayız." ifadelerini kullandı.

Çankır'ın sosyal medya paylaşımın tamamı şöyle;

"Ülke olarak zor bir yılın ardından 2021 yılında umutlarımızı, hayallerimizi tazelerken Akp hükümeti tarafından halkına darbe üstüne darbe gelmeye devam ediyor.

Yeni yıla sayılı günler kalmışken açıklanan asgari ücret, bugün açıklanan memur ve emekli zamları adeta bir hükümetin halkına ‘başınızın çaresine bakın’ demesinden başka bir şey değildir.

Yaşamı lay lay lom görenler, saray sofralarında zevki sefa sürenler, halka gönlü kapalı, dili öfke kusanlar ekmeğe muhtaç emeklisini, emekçisini kaderine terk ediyor.

Yeni yılla birlikte elektriğe, otoyollara, köprülere, doğalgaza, gıda ürünlerine, sebze ve meyvelere gelen zamlarla düşen halkına bir tekme daha atan Akp hükümeti vicdanları sızlatmaya devam ediyor.

Vatandaş nasıl geçinecek sorusuna artık cevap dahi bulamaz konumdayız. Memuru, emeklisi, işçisi maaşlarına yapılan bu komik zamlar ile yoksulluğun altında ezilmeye mahkum edilmiştir.

18 yıldır Türkiye’de halkın geldiği ortak nokta yoksulluk olurken, iktidar sahiplerinin ortak noktası ise rant oldu. Giderayak milleti ile dalga geçenlere sandıkta gereken cevabı hep birlikte vereceğiz."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158