Başkan Çankır: Bizde biat kültürü yoktur

Başkan Çankır: Bizde biat kültürü yoktur

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Başkan Çankır, Milletvekili Posacı'ya "Sizde olduğu gibi bizde biat kültürü yoktur." dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Aydın’da yayın yapan bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında CHP örgütleri hakkında açıklamalarda bulundu. Posacı’ya CHP’den çok sert tepkiler geldi. Yazılı bir açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ise Posacı’yı soru yağmuruna tuttu. 
Başkan Çankır, “Milletvekili Rıza, sizin kim olduğunuzu bu halk çok iyi biliyor. Açıklasana deprem vergileri nereye gitti? Kızılay’da toplanan yardım paraları nereye gitti? Deprem vergileriyle toplanan paralar nereye harcandı? Koronavirüs döneminde belediyeler yardım topladı biz bunlara bloke koyarak halka ulaşmasını engelledik desene! Çıkan yangınlar araştırılsın diye verdiğimiz önergelere ret cevabı verdiğinizi açıklasana! FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın dediğimizde neden ret cevabı verdiğinizi açıklasana! Halka yaptığınız yardımların bile nereye gittiği belli değilken halkı faizle bankalara borçlandırarak yanında olduk desene” dedi.

Posacı'nın, Halktan kopuk siyaset kültürüyle, katıldığı bir televizyon programında kendine yakışan tarzda açıklamalarla yine hakaret, yalan ve yanlış bilgilerle ekranları süslediğini belirterek şunları söyledi:

"Milletvekili Rıza, yine gündeme gelebilmek, bir şeyler yapıyor gibi gözükmek için haksız ve yanlış eleştirilerde bulunmuş. Kendi yapamadıkları hizmet işini, işinin ehli insanları suçlayarak geçiştirmeye üstünü örtmeye çalışıyor.
Milletvekili Rıza, sizin kim olduğunuzu bu halk çok iyi biliyor. Açıklasana deprem vergileri nereye gitti? Kızılay’da toplanan yardım paraları nereye gitti? Deprem vergileriyle toplanan paralar nereye harcandı? Koronavirüs döneminde belediyeler yardım topladı biz bunlara bloke koyarak halka ulaşmasını engelledik desene! Çıkan yangınlar araştırılsın diye verdiğimiz önergelere ret cevabı verdiğinizi açıklasana! FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın dediğimizde neden ret cevabı verdiğinizi açıklasana! Halka yaptığınız yardımların bile nereye gittiği belli değilken halkı faizle bankalara borçlandırarak yanında olduk desene!

Milletvekili olmuşsun ama derdin kadın ve gençlik kollarımız mı? Kadın ve gençlik kollarımız hakkında ettiğin laflarla ilgili sana bir kaç şey hatırlatmak isterim. Bu memleketin ne kadını ne genci hakaret karşısında, ne haksızlık karşısında susmaz. Sizde olduğu gibi bizde biat kültürü yoktur. 
Kadınlarımız da, gençlerimiz de, ilçe başkanlarımız da özgürdür, Söyledikleri sizin hoşunuza gitmese de nerede nasıl konuşacağını çok iyi bilir. Kadın kollarımız ve gençlik kollarımız, ilçe başkanlarımız haksızlıklara karşı haykırmaya devam edecekler. Her daim onların yanındayız.

İzmir’de yaşanan depremden dolayı kulağımız gözümüz orda iken siyasi rant peşine düşerek, halkı yine görmezden gelmeniz sizler adına utanç verici bir durum olsa da yüzünüz kızarmadığı için hep aynı senaryolar üzerinden açıklamalarınıza devam ediyorsunuz.

Derdinizin büyükşehir olduğunu, büyükşehiri kazanıp, cemaatlere,rantçılara peşkeş çekeceğinizi çok iyi biliyoruz. Halkın olanı halktan alamayacaksınız. Seçim zamanı geldiğinde halk sandıkta gereken dersi size verecek!!! Ama böyle yalanlarla, hakaretlere hele  kadınlarımıza, gençlerimize karşı söylemlerinize dikkat edin. Burası Aydın, aydın insanların kenti. Sevginin ve hoşgörünün memleketi. Seviyenizi Aydın’a göre ayarlayın." dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158