Başkan Çankır: Eşkıya Didim’e hükümdar olamaz

Başkan Çankır: Eşkıya Didim’e hükümdar olamaz

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatının beyzbol sopalı saldırıya uğramasına tepkiler devam devam ediyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Eşkıya Didim’e hükümdar olamaz” dedi.
Didim’in CHP’li Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve şahsi avukatına kimliği belirsiz kişiler tarafından beyzbol sopalı saldırı gerçekleşti. Başkan Atabay ve avukatı saldırıda yaralanırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Saldırıya sert tepki gösteren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Didim'de rant ve kumpas çetelerine "DUR" diyerek yasalar ve kanun çerçevesinde adaletten ayrılmayan, hak ve hukuktan şaşmadan adil bir şekilde her vatandaşına eşit mesafede yaklaşan Didim Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay'a kimliği belirsiz ama kimlerin maşası olduğunu çok iyi bildiğimiz bir grup tarafından alçakca düzenlenen saldırıyı lanetliyoruz” dedi.

Geri adım atmayacaklarını vurgulayan Başkan Çankır, “Biz bu karanlık zihniyeti çok iyi tanıyoruz. Yasa tanımayan, maganda ruhlu bu kişi ve kişiler ikili ilişkileri ile yakaladıkları güçleri yasa dışı her olayda kullanıp menfaat sağlamakta, hak yemektedir. Rant ve kumpas politikası ruhlarına işlemiş bu eşkıyalar bizleri başkaları ile karıştırmasınlar. Bu eşkıyalar unutmasın ki ne tek adım geri atacağız, ne de yasa dışı işlerinize göz yumacağız ne de Didim halkının hakkını sizlere yedireceğiz. Herkes kendine yakışanı yapar. Hainlik size yakışır, dik durmak bize” dedi.

Başkan Çankır açıklamasının devamında şunları söyledi:
"Dün gece yaşanan hadise ile ilgili emniyet güçlerine ve yargıya güvenimiz tamdır. Yasal yollardan ne gerekiyorsa yapılacaktır. Ancak şu ayrıntıya dikkat çekmek isterim ki CHP örgütlerinin her bir ferdi gerektiğinde gerektiği gibi başkanlarını, yöneticilerini ve üyelerini korumayı da bilir, kendisine yapılanlara da karşılık vermeyi de. Kimse bizim sabrımızı zorlamasın. Didim Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay'ın sağlık durumu çok iyidir ve bu saldırıdan daha da güçlenerek çıkacaktır. Didim ve Didim halkı için yaptığı mücadelede her daim Ahmet Deniz Atabay'ın yanındayız."

 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158