Başkan Çankır’dan 21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı kitabının yasaklanmasına sert tepki

Başkan Çankır’dan 21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı kitabının yasaklanmasına sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP tarafından hazırlatılan ’21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı’ başlıklı kitapçığın mahkeme kararı ile yasaklanmasına tepki gösterdi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP tarafından yayımlanan ’21 Soruda FETÖ’nün Siyasi Ayağı’ isimli kitapçığın basımı, dağıtımı ve satışına yasak getirildiğini; kitaplara el konulmasına ve toplatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Öztrak, “Karar, bir Cumhuriyet Halk Partisi kitapçığına basım, dağıtım ve satış yasağı getirilmesi ile ilgilidir. Yetmemiştir, 12 Eylül darbecilerini hatırlatan bir üslupla kitaplara el konulmasına ve toplatılmasına da karar verilmiştir. Toplatılmasına karar verilen Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yayımlanmış, '21 Soruda FETÖ'nün Siyasi Ayağı' adlı şu (elinde göstererek) kitapçıktır” diye konuştu.

Başkan Çankır: Gerçekleri yasaklarla susturmaya çalışıyorlar
Konuyla ilgili bir tepki de CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’dan geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Başkan Çankır, “Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğim diyerek iktidara gelenler, bugün yolsuzlukla nam salmış, halkı yoksulluğa mahkum bırakmış, düşünceleri ve gerçekleri yasaklarla susturmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158