Başkan Çankır’dan Aksu’ya tepki

Başkan Çankır’dan Aksu’ya tepki

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarla tepki toplayan Hüseyin Aksu’ya bir tepki de CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’dan geldi. 

CHP İl Başkan Ali Çankır, “Aydınımızda belediye başkanlığı yapan Hüseyin Aksu bugün ya gündeme gelebilmek için yada hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında kendisine uğraş bulmak adına haddini aşan açıklama yaparak, Türkiyemizin kuruluşunun ve kurtuluşunun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisine dil uzatmış, partimizin geçmişte ve günümüzde Cumhuriyet ve bağımsızlık uğruna verdiği  mücadeleleri yok sayarak siyaseten yine sınıfta kalmıştır. Koltuğa oturmak, tekrardan seçilmek adına siyasi partilerin kapısını aşındırarak adaylık çalışması yürüten kendileri, siyasi ideolojiden, sosyal demokratlıktan ve fırsatçılıkdan dem vurmakta, önümüzdeki süreçte kendini bir yere atmaya çalışmaktadır. Aydın kamuoyu Hüseyin Aksu'nun olmayan siyaset çizgisini bildiği için yaptığı açıklamalara da itibar etmemektedir” dedi.

Aksu’nun AKP Aydın İl Başkanlığı’na göz kırptığını ifade eden Başkan Çankır şunları söyledi:
“Yerel siyasette iktidar partisinin halkın faydasına hiçbir işte öncü olmadığı gibi her söylemleri saray kaynaklı olduğundan bu konudaki başarısızlıktan kendine pay çıkartıp acaba Akp İl Başkanlığı için kendine yol mu yapmaktadır? İl Başkanı olursam belediye başkanı, milletvekili, bürokrat yada ihale kaparım düşüncesine mi girmektedir? Bu soruların cevabı için tabi ki zaman gerekmekte ama bilmeleri gereken bir şeyi hatırlatma fayda görüyorum. Topunuz gelin. Köklerini Kuvayi Milliye ruhundan alan dün, bugün ve yarın hak, hukuk ve adalet şiarından asla vazgeçmeden Cumhuriyetin, adaletin, demokrasinin yıkılmaz kalesi Cumhuriyet Halk Partisine böyle yakışıksız söylemlerde bulunması Nasrettin Hoca misali göle maya çalarak ya tutarsa hesabından öteye geçmemektedir. Uzak değil bundan üç hafta öncesinde Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin korona virüsden dolayı maddi sıkıntıya düşen vatandaşlarımız için başlatmış olduğu ve AKP hükümeti tarafından durdurulan yardım kampanyasını Hüseyin Aksu duymamış mıdır yada, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun Aydın'da kimse aç yatağa girmeyecek diye kurduğu AYBA 'dan habersiz midir. Aslında  Hüseyin Aksu yukarıda saydıklarımı bilmesine karşın siyasi ikbali için aday adaylığı başvurusunda bulunduğu AKP'ye şirin görünmek adına açıklamalar yapmaktadır. Kendi siyasi ikbali için gerçekleri söyleyemeyenlerin sosyal demokratlık dersi vermeye çalışmasından da olsa olsa komedi filmi olur. Bu filmde oynamak için dahi aday olsa kendisine verilecek rol figüranlıktır” 

CHP’nin yatırımın yanında, rantın karşısında olduğunu ifade eden Başkan Çankır, “Sosyal demokratlığı kendisi Aydın halkına sorsun, İstanbul'a sorsun, Ankara'ya İzmir'e Adana'ya sorsun. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yönettiği şehirlerde yaşayan halka sorsun. Aldığı cevaplarla sosyal demokratlığın ne olduğunu nasıl yapıldığını öğrenecektir. Her partiye gidip geldiği için her partiden vicdan muhasebesi yüksek tanıdığı  insanlara sorsun belediyelerimizin halka hizmet odaklı nasıl çalıştığını, nasıl hizmet ettiğini eminim gereken cevabı alacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi yatırımın yanında, rantın karşısındadır. Cumhuriyet Halk Partisi halk için proje üretir yandaşlar için değil. Paylaşmak için, adalet için sosyal demokrasi için üretmek için halkımızın huzuru ve refahı için vardır Cumhuriyet Halk Partisi. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisinde kuruluş ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam eden asırlık bir çınardır Cumhuriyet Halk Partisi. Bu çınarın gölgesi dahi bazı anti sosyal demokratları rahatsız etmeye, halkına ise güven verip Cumhuriyet dolu yarınla umutla bakmasına yeter” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret kıtır
Fikret kıtır - 1 yıl Önce

Mesela ben size güvenmiyorum halkla iç içe degilsiniz hep tepeden bakıyorsunuz chpli çocukları işten çikartıyorlar hiç sesin çıkmıyor bu gençler yarınımı demiyorsun en tepeden en aşagisına kadar ariza veriyorsunuz haberin yok daha çok yazacaklarım var lakin bu kadarı yeter sanırım

liste
SIRADAKİ HABER