Başkan Çankır’dan Aydın-Denizli Otoyol ihalesinin ertelenmesine tepki

Başkan Çankır’dan Aydın-Denizli Otoyol ihalesinin ertelenmesine tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkan Ali Çankır, Aydın-Denizli Otoyol ihalesinin 8.kez ertelenmesine tepki gösterdi. Başkan Çankır, “Saray hükümetinin Aydın vekilleri bu şehrin halkına yaşattıkları trajikomik bir hal aldı. Aydın-Denizli otobanı 8. Kez ertelendi” dedi.

Yapımı yılan hikayesine dönen, henüz ihale aşamasından bir arpa boyu kadar yol alınamayan Aydın-Denizli Otoyolu’nun bugün yapılması planlanan ihalesi de ertelendi. Bugünkü ertelenmeyle birlikte aynı yolun ihalesi 8.kez ertelenmiş oldu.

İhalenin bir kez daha ertelenmesine tepki gösteren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Çıldır Havaalanı zaten her seçim dönemi açılıyor, seçimden sonra kapanıyor. Şehir Hastahaneleri, Adliye Sarayı zaten yan yatmış, suya batmış durumda. Göreve geldiğinizden beri halka masal anlatıyorsunuz. Aydın halkının sizden çektiği ne böyle. Yalan söylemekten, bu halkı kandırmaktan bıkmadınız mı? Sizin hizmetiniz yandaşa, yollarınızda saraya çıktığından halkı unuttunuz tabi. Ama sizin yok saydığınız halkı bizler görmezden gelemeyiz. Siyaseti sadece Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nu eleştirmekten öteye gitmeyen vekillere tavsiyem Aydın halkının hizmet almasını engelleyen kimse, bu ihaleleri kim iptal ediyor, erteliyor ise onları da eleştirmeleri, bu konuyu halka anlatmalıdır. İşte o zaman halk mı koltuk mu samimiyetlerini anlamış oluruz. Yapılacak olan genel seçimlerin ardından saray hükümetinin son bulup halkın hükümeti kurulduğunda anlaşılan o ki bu hizmetleri yapmak bizlere nasip olacak. İşte o zaman ertelenen hizmetler değil, halk için yapılan icraatlar konuşulacak” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158