Başkan Çerçioğlu yeniden adaylığını açıkladı

Başkan Çerçioğlu yeniden adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Kongresi Zafer Mahallesi’nde bulunan Aytepe Amfi Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Kongreye katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ayakta alkışlandı. Başkan Çerçioğlu kongrede yeniden adaylığını açıkladı.

Kongre alanına girişi sırasında ayağa kalkan gençler ve partililer Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ayakta alkışladı. Dakikalarca "Büyük Başkan Seninle Gurur duyuyoruz" sloganı attı. Başkan Çerçioğlu İl Başkanı Ali Çankır ile birlikte selamladığı gençlerle beraber söylenen şarkılara eşlik etti. Başkan Çerçioğlu, kongre öncesi sahne alan sanatçı Fuat Becet'ten "Ben bir Ceviz Ağacıyım" şarkısını istedi ve çalınan şarkıya eşlik etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kongrede çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Çerçioğlu’nun konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi. Çerçioğlu konuşmasında, “Az önce videoyu izlerken seçimlere gittim. Daha sonra önceki dönem il başkanlarımla olan hatıralarımı hatırladım. Özellikle 2019 yılında muhteşem bir çalışma gösterdi CHP örgütü. Sayın Başkanım siz daha çok kongreler göreceksiniz.  Önceki yerel seçimlerde gençlerin çok büyük emeği var. Hepinize çok teşekkür ediyorum.  En büyük teşekkürü de Aydın halkına ediyorum. 18 saat çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Tek amacımız Aydın halkına hizmet etmek, etmeye de devam edeceğiz.  Sizler zaten bizim hizmetlerimizi çok iyi biliyorsunuz. Ama duymayanlar, duymak istemeyenler, görmek istemeyenlere biraz bahsetmek istiyorum. 3798 kilometre yol yaptık. Hani bizi sözde eleştiriyorlar ya bizim yaptığımız yollardan o köylere gidiyor. O köylerin yolu yoktu, suyu yoktu. Bunun da maliyeti 507 milyon TL dile kolay. ASKİ olarak 3203 kilometre alt yapı çalışması yapıldı. 60 köyün suyu yoktu. 2100 kilometre içme suyu hattı yaptık. 937 kilometre kanalizasyon yaptık. Bunlar yoktu kardeşim, biz yaptık. Sizlerin desteğiyle, Aydın halkının desteğiyle.  405 adet içme suyu kuyusu açtık. Aydın Tekstil Aydın halkının parasıyla 100 milyon TL’ye kamulaştırıldı. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız. Yanında da olmaya devam edeceğiz. Bu konuda Büyükşehir olarak ciddi hizmetler veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Biz çiftçimizin teminatıyız. Çiftçimizin alın terini tarlada bırakmayız. Her zaman fakir fukaranın yanında olduk” dedi.

Yeniden adaylığını açıkladı
Çerçioğlu, CHP Aydın Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki’nin plaket takdimi esnasında bir sonraki seçimleri işaret ederek “Bu bana vereceğiniz son plaket olmayacak, bir sonraki seçimlerde de adayım” dedi.

Başkan Çerçioğlu, adaylığı ile ilgili açıklamayı Efeler İlçe Kongresi'nde de yapmış, bir sonraki dönem de Aydın'a hizmet arzusunda olduğunu açıklamıştı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158