Başkan Dinç: Aydın çiftçisi entübe

Başkan Dinç: Aydın çiftçisi entübe

CHP Aydın Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla çiftçinin sorunlarına dikkat çekti. Başkan Dinç, “Aydın ovasında, dağlarında, köylerinde çiftçi entübe” dedi.

CHP Gençlik Kolları Aydın İl Başkanı Mustafa Dinç; CHP'li Meclis Üyesi Barış Altıntaş'ın gündeme bomba gibi düşün “arkadaşlar kendinize gelin memlekette esnaf entübe” açıklamalarını hatırlattı ve şunları söyledi:

"Ben şimdi buradan bu açıklamaya ilave olarak bir tespit daha yapmak istiyorum. Aydın ovasında, dağlarında köylerinde çiftçi entübe. Çiftçi kredi çekti; tohumunu, gübresini, mazotunu aldı. Mahsulü para etmedi ödeyemez oldu. Hayvancı hayvanına 1 çuval yem alamaz oldu, yem fiyatı 2 yılda 2 katına çıktı, et fiyatı çakıldı kaldı. Artık çiftçinin tarlasına, ovasına hatta o tarlayı işlediği traktörüne bile haciz geldi, elinden gitti. Kovid salgını, bu illete tutunan milletimizi, AKP iktidarı da sırayla toplumumuzun tümünü entübe ediyor. Şimdi buradan AKP’li arkadaşlara seslenmek istiyorum. Gün ezilen çiftçimize, esnafımıza, köylümüze destek olma günü, gün onların dertleriyle dertlenme günü. Bence sizler de bir süreliğine olsun sizi felce uğratmış olan Aydın Büyükşehir Belediyesi kıskançlığınızı bir kenara bıraksanız da bu konulara baksanız. Şu esnafımızın, çiftçimizin belini biraz da olsun doğrulttuğunu görelim, sonra yine bol bol kıskanırsınız olmaz mı?” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER