Başkan Dinç’ten Bakan Soylu’ya yanıt

Başkan Dinç’ten Bakan Soylu’ya yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “30 Ağustos’u bize değil CHP Gençlik Kollarına anlatın. Yazık!” sözlerine yanıt verdi. Başkan Dinç, “Siz önce Atatürk’e ve Millî Mücadele kahramanlarımıza ağza alınmayacak ifadelerle hakaret edenlere bu memleketin İçişleri Bakanı olarak iki çift laf edin” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Dinç, “Ey Süleyman Soylu; 30 Ağustos’u ve Milli Bayramları yasaklayan siz ve iktidarınız, ellerinde Türk Bayraklarıyla Ata’sına koşan, Cumhuriyet ve Kurtuluş Savaşı’nı ruhunda yaşayan ve yaşatan CHP Gençlik Kolları’ndan ancak ve ancak Milli Mücadele’nin dersini alabilirsiniz. 23 Nisan’da kulağından, 19 Mayıs’ta gözünden, 29 Ekim’de apandistinden rahatsız olup da Milli Bayramlara iştirak etmeyen Hükümetiniz, vekilleriniz, Atatürk Anıtı’na bir çelenk bile bırakmaktan aciz il ve ilçe örgütleriniz yüreği Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi ile dolu biz CHP Gençlik Kolları’nın yanında stajyer bile olamazsınız. CHP Gençlik Kollarının yurtseverliğini sorgulamak sizin göreviniz değildir. Siz önce Atatürk’e ve Millî Mücadele kahramanlarımıza ağza alınmayacak ifadelerle hakaret edenlere bu memleketin İçişleri Bakanı olarak iki çift laf edin. Eğer bunu bile yapamıyorsanız söylediklerinizin tümü lafügüzaftır” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?
Bakan Soylu, CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkan Vekili Mutlu Yıldırım'ın, 'DHKP-C terör örgütü üyeliği' suçundan tutuklanan ve ölüm orucunun 238'inci gününde hayatını kaybeden Avukat Ebru Timtik'in ölümüyle ilgili "Er ya da geç bunun hesabı sorulacak. Devrim şehitleri ölümsüzdür" şeklinde paylaşımını tekrar paylaşarak, "Bize 30 Ağustos dersi verenler; 30 Ağustos bizim şerefimizdir. Gazi Mustafa Kemal ve kahraman arkadaşları, kahraman ecdadımız İstiklal mücadelesini DHKP-C’li terörist hainlerin 'şehit' diye anılması için vermediler. 30 Ağustos’u bize değil CHP Gençlik Kollarına anlatın. Yazık!" mesajını yazmıştı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158