Başkan Ekiz susmadı ‘Biz kadınlar her ne olursa olsun mücadeleye devam edeceğiz’

Başkan Ekiz susmadı ‘Biz kadınlar her ne olursa olsun mücadeleye devam edeceğiz’

CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz’de Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısının ikinci oturumunda, yaşanan gerginliğe cevap verdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısının ikinci oturumunda,‘ kadın temalı soyut heykel yarışması’ sert rüzgarlar estirdi. AKP meclis üyelerine bir cevapta CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz’den geldi.

Ekiz yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde konuyu anlamayan Cumhur İttifakı üyelerinin düştüğü durum hepimizin malumu.  Cumhur İttifakı meclis üyeleri konuyu hâlâ anlayabilmiş değiller. Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde sanat ile kadın ve erkek eşitliğini anlatan soyut bir heykel yarışması yapılması istenildiği bir gündem maddesi görüşüldü.  Öncelikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü için yapılması planlanan bu çalışma için kadının emeğine saygı gösterilmeli. Bu amaçla bir gündem maddesi oluşturuldu ve meclis gündemine geldi. Ancak cumhur ittifakı kadına olan bakış açısını bir kez daha sergiledi ve oylamada red oyu verdi. Öğreniyoruz ki; komisyonda da AKP'li üye kadın temalı heykel yarışmasını uygun görmediğinden ret oyu vermiş.

Bu durumu da bir kez daha kınıyorum. Bu zihniyet değişmediği müddetçe ülkemizde maalesef yol almak çok zor. Biz kadınlar her ne olursa olsun mücadeleye devam edeceğiz. Millet ittifakı oylarının çoğunluğuyla geçen bu maddeden dolayı millet ittifakı üyelerinin hepsine teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158