Başkan Özdemir: Ülkenin gerçeklerine göz yummayı

Başkan Özdemir: Ülkenin gerçeklerine göz yummayı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Ayşe Özdemir, iktidarı ekonomi üzerinden eleştirdi. Başkan Özdemir, “Ülkenin gerçeklerine göz yummayın, halktan bu kadar kopuk yaşamayın” dedi.

Başkan Özdemir açıklamasında, “Her gün ağırlaşan hayat şartlarıyla güne başlıyor, daha ne kadar kötü şey yaşayabiliriz diyoruz.  Askıda ekmek, işsizlik, artan korona vakaları, taciz, tecavüz haberleri, kadın cinayetleri, çözüme ulaşılamayan uzaktan eğitimin eksiklikleri...  Bitmiyor ve gençler, kadınlar, çiftçi, esnaf tükeniyor. Ekonomi düzeliyor, işsizlik bitiyor deniliyor ama artık kimsenin yalanlara tahammülü kalmadı. Ne işsize çare var ne ayı zor gören emekliye ne eğitim alamayan öğrenciye ne atanamayan öğretmene ne şiddet gören doktora ne de 1000 TL'ye çalışan mühendise. Kimse mutlu değil çünkü kimse yarınını güvende hissedemiyor.

Askıda ekmek diye bir şey çıktı şimdi de. İnsanları tek bir ekmeğe dahi muhtaç ettiler. Kimsenin gözü lükste, ejderha meyvesinde değil; sadece evine ekmek götürebilmenin derdinde. Halk hiç kimseden bir şey de dilenmiyor, sadece hakkı olanı istiyor. Hakkı olanın da gurur kırıcı olmadan verilmesini talep ediyor. Esnaf maske takmıyorum çünkü gebermek istiyorum diyor. Bu aslında o kadar çok şeyi anlatıyor ki... Vatandaşların, siftah yapamayan esnafların çığlıklarını duyun artık. Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadığı için kendini yakan babanın,  kızının gözleri önünde öldürülen annenin, her yıl mezun olan okusa da iş umudunu kaybetmiş gençlerin, aylardır pandemiyle gece gündüz mücadele eden doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın çığlıklarını duyun. Ülkenin gerçeklerine göz yummayın, halktan bu kadar kopuk yaşamayın. İyi ki vatandaşın sesi olan Cumhuriyet Halk Partisi var, iyi ki Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler var, vatandaşın derdine derman olan belediye başkanlarımız var” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158