Başkanlara karantina talimatları

Başkanlara karantina talimatları

Kılıçdaroğlu, 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta iki günlük sokağa çıkma yasağı öngören İçişleri Bakanlığı genelgesinin yayımlanmasının hemen ardından CHP’li büyükşehir belediye başkanlarına “karantina talimatları” verdi.
Sokağa çıkma yasağının uygulanma yöntemini eleştiren Kılıçdaroğlu kurmaylarına, “Aman bizim çalışmalarımızda bir eksiklik olmasın” talimatını verdi. 

Milliyet'ten Şevket Yaman'ın haberine göre Kılıçdaroğlu, genelgeyi Ankara’daki evinde inceledikten sonra kurmaylarıyla iletişime geçti. Kılıçdaroğlu kurmaylarına CHP’li 11 büyükşehir belediyesine, temel ihtiyaçların karşılanması noktasında hazırlık yapmaları için talimat verdi. Belediye başkanları da ekmek başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerinin tedariki ve dağıtım için planlamalarını yaptı. 

Kılıçdaroğlu’nun genelgenin ardından kentlerde oluşan kalabalıklar nedeniyle iktidarı eleştirerek, “Yönetemiyorlar. Bu kadar plansız davranılamazdı” dediği aktarıldı. Kılıçdaroğlu’nun gece geç saatlere kadar gelişmeleri takip ettiği belirtildi. 

CHP liderinin sabah erken saatlerde de yeniden kurmaylarıyla iletişime geçtiği ve çalışmalar konusunda bilgi aldığı öğrenildi. Görüşmelerinde uyarılarını tekrarlayan Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına, “Aman bizim çalışmalarımızda bir eksiklik olmasın. Biz üzerimize düşeni sorunsuz yapalım” talimatını verdiği aktarıldı. Hafta sonu boyunca çok sayıda telefon görüşmesi yapan Kılıçdaroğlu’nun belediye hizmetleriyle ilgili vatandaşlardan gelen şikayetleri de takip edip ilgililere aktararak süreci yönettiği ifade edildi.

Kaynak: Yurt Gazetesi

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER